POLSKA MARKA ODZIEŻOWA DIVERSE PO RAZ KOLEJNY PARTNEREM RAJDU DAKAR

Rajd Dakar to wydarzenie, na które co roku czekają wszyscy miłośnicy jazdy off-road. Podczas niego zostają wyłonieni najlepsi kierowcy i motocykliści na świecie. Już 3. stycznia w Arabii Saudyjskiej, ponownie rozpocznie się ten emocjonujący wyścig, którego częścią jest także Diverse, jedna z największych marek odzieżowych na polskim rynku. Diverse aktywnie włącza się w organizację tego legendarnego rajdu już kolejny rok z rzędu, tym samym po raz drugi zostając Partnerem Technicznym.

W 2020 roku marka Diverse, jako pierwsza w historii marek odzieżowych i pierwsza polska firma, oficjalnie rozpoczęła współpracę z organizatorem rajdu - Amaury Sport Organization (ASO), tym samym zostając sponsorem zespołu Duust Rally Team. W ramach tej kooperacji Diverse tworzy dedykowaną kolekcję DEXT DAKAR, a także zapewnia ubrania pracownikom technicznym organizatora Rajdu Dakar oraz członkom teamu. W tym roku w marka została partnerem Arkadiusza Lindnera, zwycięzcy jednego z etapów 2019 w kategorii quad. Diverse wspiera także najmłodszego polskiego zawodnika Duust.co and Diverse Extreme Team – Konrada Dąbrowskiego, który w Rajdzie Dakar wystartuje po raz pierwszy, w kategorii motocykle.

Diverse posiada wyłączną licencję na projektowanie oraz dystrybucję odzieży i akcesoriów sygnowanych znakiem DAKAR, tak bardzo pożądanym przez pasjonatów sportów ekstremalnych. DEXT DAKAR, to licencjonowana linia DEXT, która po raz kolejny pojawia się w ofercie marki. Kolekcja DEXT DAKAR to prawie 100 produktów dedykowanych mężczyznom, kobietom oraz dzieciom. Skierowana jest do osób aktywnych i ceniących wygodę, dbających o najlepszą jakość i doskonały styl. Najnowsza jej odsłona to przede wszystkim kurtki, kamizelki, bluzy, t-shirty i spodnie. Kolekcja uzupełniona została specjalnie zaprojektowanymi akcesoriami, wśród których znajdują się: plecaki, saszetki, portfel, czapki, czy okulary przeciwsłoneczne. Całość utrzymana jest w czarno-biało-czerwonej kolorystyce.

W tym roku marka wprowadziła do kolekcji także linię premium, gdzie dominuje dodatkowy, złoty kolor. DEXT DAKAR VIP to produkty cechujące się jakością na najwyższym poziomie - dopasowaną do rangi tego legendarnego wydarzenia. Motywem wyróżniającym tę linię odzieży jest wprowadzenie połyskujących, przyciągających wzrok, złotych elementów. Doskonałym tego przykładem jest czarna kurtka typu biker, występująca w wersji damskiej oraz męskiej. Wykonana z miękkiej, jagnięcej skóry ze złotą, fakturowaną podszewką.