Porcelana idealna na jesień – AKCENT!

Wyróżniony fot. materiały prasowe Chodzież fot. materiały prasowe Chodzież
Kto uważa, że piękna jesień jest dobrym czasem na wprowadzenie zmian w wystroju naszych domów? Ta pora roku to nadal świetny czas na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Skoro kuchnia obfituje w smaczne jabłka, pomidory i paprykę, sprawmy, by nasze posiłki były pokarmem nie tylko dosłownie, ale również dla oka i dla duszy.

Jesienne zmiany

Zmienia się pora roku - nadchodzi jesień. Wielu z nas chowa letnie ubrania, przygotowujemy się do zimy, znowu zaczynają królować barwy opadających liści. Zakładamy musztardowe szale, brązowe płaszcze i pełne buty. Zmieniamy nie tylko garderobę, ale również często wystrój wnętrz. W końcu to czas na cięższe, niekoniecznie jasne zasłony i piękne liście w wazonie zebrane podczas spaceru. Sympatycy, którzy lubią dbać o dom, warto, by zastanowili się nad zmianą zastawy stołowej.

Czym kierować się podczas wyboru?

Warto pamiętać o tym, że oprócz designu bardzo ważna jest ergonomia. Czy będzie wygodnie pić z filiżanki, która ma za małe ucho? Należy wziąć pod uwagę kształt oraz głębokość talerzy, szczególnie tych, w których podawane są zupy - źle się je ze zbyt płytkich. Trzeba również pamiętać, by zwrócić uwagę na to, z czego zrobione są naczynia. Nie jest to obojętne dla naszego zdrowia, w końcu będą miały kontakt z żywnością. Muszą być również solidnie wykonane, by poprzez pęknięcie nie narobiły bałaganu i nie stały się niebezpieczne dla ich użytkowników. Przed kupnem porcelany warto się nad tym zastanowić, jak wygląda jadalnia i czego będziemy oczekiwać od zastawy pod względem dekoracyjnym. Jakie kształty i kolory będą najbardziej odpowiednie? Warto porozmawiać z domownikami i wspólnie wybrać porcelanę, która najbardziej się spodoba i spełni oczekiwania.

Dlaczego Akcent?

Ponieważ z pewnością spełni wszystkie powyższe kryteria. Wśród tego modelu dostępnych jest kilka kolekcji, zatem każdy na pewno wybierzecie coś dla siebie. Tym, ceniącym klasykę, z pewnością przypadnie do gustu elegancka prostota z niebanalnym wykończeniem. To zastawy dla wielbicieli jesiennych, długich wieczorów przy gorącej herbacie oraz rodzinnych posiłków spędzanych z roześmianymi dziećmi i pogodnymi starszymi. Porcelana ta doda blasku każdemu jesiennemu stołowi podkreślając złote barwy tej zachwycającej pory roku!