Powrót letnich smaków – Podravka w nowej kampanii promuje dania kuchni śródziemnomorskiej

W najnowszej kampanii marka Podravka przywołuje wakacyjne wspomnienia, prezentując dania kuchni śródziemnomorskiej. Pomimo że koniec lata już na horyzoncie, marka chce, aby w kuchni słońce gościło przez cały rok. Passata pomidorowa, ostry Ajvar, czy niezawodne Spaghetti Bolognese? Dzięki szerokiej ofercie marki, śródziemnomorskie smaki mogą być na wyciągnięcie ręki.

 

Poznaj kuchnię śródziemnomorską

Kuchnia śródziemnomorska swoją niezwykłość zawdzięcza przenikaniu się kultur i tradycji wschodu i zachodu, a także klimatowi krajów południowej Europy. Słoneczny i łagodny klimat oraz żyzna gleba sprzyjają rozwojowi świeżych warzyw i ziół, które są charakterystyczne dla tej kuchni. W potrawach dominują w szczególności pomidory dojrzewające na słońcu, aromatyczny czosnek, wyraziste i świeże zioła, takie jak bazylia, oregano, a także oliwa, która jest podstawą wielu dań. Kuchnia śródziemnomorska powstała z zamiłowania do gotowania mieszkańców basenu Morza Śródziemnego. Pokochał ją cały świat!

Śródziemnomorskie smaki w produktach Podravka

Marka Podravka w najnowszej kampanii prezentuje produkty, które powstały dzięki składnikom prosto znad Morza Śródziemnego. Pomidory, z których produkowane są m.in. przeciery pomidorowe, rosną na żyznych, śródziemnomorskich glebach, bogatych w żelazo.  Doskonały klimat oraz promienie słoneczne dodatkowo wpływają na ich wysoką jakość. Mają doskonały smak, kolor i zawierają szereg składników mineralnych. Wykorzystywane są do przygotowania sosów, przecierów i passat pomidorowych, które zawierają wyłącznie naturalne składniki. Z kolei papryki wykorzystywane są do produkcji past warzywnych, które są doskonałym dodatkiem do dań obiadowych, kanapek czy potraw z grilla. Nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników. Warto również spróbować makaronów, które powstają z pszenicy durum, dzięki czemu zachowują sprężystość i smak. Dla osób, które szukają smaków śródziemnomorskich, doskonałe będą również dania gotowe. Klasyczne Spaghetti Bolognese sprawdzi się idealnie w pracy, czy w podróży
i zapewni niezwykłe doznania smakowe.

W ofercie produktów śródziemnomorskich marki Podravka znalazły się:

  • Passata pomidorowa (przecier pomidorowy);
  • Ajvar;
  • Pasta warzywna do smarowania pieczywa;
  • Makaron gotowy w dwie minuty;
  • Danie gotowe Makaron Bolognese.

W ramach kampanii „Smaki kuchni śródziemnomorskiej” marka przygotowała spoty sponsoringowe. Magiczne widoki i apetycznie zaprezentowane dania, pobudzają kubki smakowe widzów, zachęcając to wypróbowania śródziemnomorskich smaków. Kampania realizowana jest w stacjach telewizyjnych i internecie. W ramach promocji prowadzone są również działania trade marketingowe promujące produkty kuchni śródziemnomorskiej Podravka.