Praktyczne akcesoria kuchenne

Kuchnia to pomieszczenie, w którym może znaleźć się wiele różnych akcesoriów. Dzięki nim wnętrze staje się bardziej funkcjonalne, a my mamy szybki i prosty dostęp do poszczególnych przedmiotów. Wśród praktycznych akcesoriów kuchennych warto wymienić patery na ciasta oraz kosze na owoce.

Patera do ciast w kuchni
Patera do ciast może być wykonana z różnego materiału – od tworzywa sztucznego, przez ceramikę, aż po stal nierdzewną. Producenci oferują różnorodne modele – jednopiętrowe i kilkupiętrowe, które są w stanie pomieścić wiele smakołyków.
Patera do ciast może być wykorzystywana do przechowywania ciast, różnego rodzaju słodyczy, a czasami również i owoców. To estetyczny i praktyczny sposób na wyeksponowanie łakoci w kuchni. Można ją z powodzeniem ustawić na blacie kuchennym lub stole w jadalni. Odpowiednio dobrany model może stanowić ciekawą ozdobę wnętrza, dopełniając jego wystrój.

whi190927Kosz na owoce w kuchni
Akcesorium podobnym do patery na ciasta jest kosz na owoce. Może on występować w formie tradycyjnego koszyka lub miski do przechowywania owoców. W zależności od modelu może być wykonany z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej, wikliny, ceramiki lub odpowiednio zabezpieczonego drewna. Kosz na owoce, podobnie jak patera na ciasto, może zdobić blat kuchenny lub stół w jadalni.
Wybierając kosz na owoce, najlepiej postawić na model, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz. Wówczas będziemy mieli pewność, że owoce na dłużej zachowają swoją świeżość i nie spleśnieją.

Inne zastosowanie pater do ciasta
Patera do ciasta może mieć również nieco inne niż standardowe zastosowanie. Tego typu akcesorium coraz częściej wykorzystywane jest jako swego rodzaju półka – do kuchni, łazienki lub sypialni. Odpowiednio dobrany model może świetnie spisać się do przechowywania kosmetyków, biżuterii, przypraw w słoiczkach lub też innych drobnych akcesoriów. Wystarczy wybrać odpowiedni model, który wkomponuje się stylistycznie w aranżację wnętrza, aby zyskać piękny dekor w pomieszczeniu.