Projekt altany ogrodowej – sprawdź, co uwzględniają najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie

Wyróżniony Projekt altany ogrodowej – sprawdź, co uwzględniają najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie
Przebywanie w ogrodzie z rodziną, najbliższymi znajomymi albo po prostu z książką, należy do największych przyjemności sezonu letniego, którym z radością oddają się miłośnicy słońca oraz zieleni. Najcieplejsza pora roku stwarza wiele okazji do spotkań, wspólnego grilla oraz relaksu na świeżym powietrzu, więc jeśli jesteś posiadaczem domu z ogrodem, możesz uważać się za wyjątkowego szczęściarza. Jednak pojedyncza ławeczka albo huśtawka w ogrodzie mogą nie być wystarczające na potrzeby większego grona osób. Dlatego właśnie warto zainwestować w altanę, czyli wolno stojący, najczęściej niezabudowany budynek, idealnie nadający się na punkt widokowy lub miejsce przeznaczone do rekreacji w otoczeniu natury. Chociaż ta koncepcja architektoniczna istnieje od wielu stuleci, to jednak wciąż cieszy się dużą popularnością. Dowiedz się, jak powinien wyglądać projekt altany ogrodowej, zgodny z tym, co obecnie modne

Projekt altany ogrodowej – zieleń pod kontrolą

Niektórym projekt altany ogrodowej kojarzy się przede wszystkim z ażurową konstrukcją metalową, pomalowaną na biało i oplecioną bluszczem oraz dziką roślinnością. Ten trend ciągle jeszcze od czasu do czasu gości w ogrodach w stylu angielskim, jednak powoli już odchodzi w niepamięć. Obecnie modne są schludne i zadbane ogrody, w których zieleń wciąż króluje, jednak widać wyraźnie, które miejsca zostały dla niej wyznaczone. W nowoczesnych, minimalistycznych ogrodach, byliny mają swoje rabatki, a w altance zielony akcent może pojawić się na przykład w postaci rośliny doniczkowej.

Projekt altany ogrodowej – naturalne drewno

Drewno jest popularnym tworzywem w nowym budownictwie, a w ogrodzie doskonale wygląda i komponuje się z otaczającą naturą. Wiele altan ogrodowych, które obecnie powstają to drewniane konstrukcje,odznaczające się stabilnością oraz dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Solidny drewniany dach chroni wyposażenie altany, meble ogrodowe oraz akcesoria przed deszczem i daje przyjemny cień w letnie dni. Dodatkowym atutem jest też stosunkowo niska cena bali drewnianych, wykorzystywanych przy tworzeniu altany. W połączeniu z łatwością obróbki, drewno stanowi więc wdzięczny materiał budowlany.

Projekt altany ogrodowej – miejsce na grilla

Kultura biesiadna jest czymś co nigdy nie wyszło z mody. Dlatego właśnie współczesne altany tworzy się przede wszystkim z myślą o spotkaniach oraz wspólnym ucztowaniu. W projekcje altany ogrodowej musi być odpowiednia ilość miejsca na stoliki i krzesła, które umożliwią wszystkim członkom rodziny lub gościom, spożycie posiłku w miłej atmosferze, pod chroniącym przed słońcem dachem i w otoczeniu pięknej roślinności. Przykładowe projekty takich rodzinnych altan możesz obejrzeć tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/mala_architektura.html. Szczególną uwagę warto zwrócić na te altany, które posiadają grilla oraz miejsce na wędzarnie. Takie udogodnienie pozwala uprzyjemnić letnią imprezę i wprowadza wyjątkowy klimat.

Projekt altany ogrodowej – prostokąty i kwadraty

Okrągłe altany nie są już najbardziej popularnym modelem konstrukcji ogrodowej. Współcześni architekci lubują się w symetrycznych, podłużnych budowlach i swoje odzwierciedlenie ma to nie tylko w projektach nowoczesnych domów, ale także właśnie w wyglądzie stawianych obecnie altan ogrodowych. Prostokątne budynki rekreacyjne przypominają nieco domki letniskowe lub ogródki piwne w restauracjach, co sprzyja atmosferze relaksu oraz rozluźnienia. Dzięki temu znacznie łatwiej także rozłożyć meble i zaaranżować przestrzeń.