Przedłużanie włosów w kilku krokach – jak się tego nauczyć?

Wyróżniony Przedłużanie włosów w kilku krokach – jak się tego nauczyć?

Asocjacja słowa włosy, to niewątpliwie kobiecość i piękno. Zadbane i gęste włosy nie tylko są synonimem kobiecości, ale również dodają każdej kobiecie atrakcyjności. Zwiększają także jej samoocenę, a także atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. Wiadomo, nie każda kobieta została obdarzona mocnymi i gęstymi włosami, na szczęście można je sobie kupić, a w zasadzie doczepić metodą clip in.

Doczepiane włosy clip-in – zalety

Jest naprawdę wiele metod i rodzajów przedłużania włosów. Świetnym i chyba najlepszym wyborem jest metoda clip-in. Jest ona w pełni bezpieczna i nie niszczy też włosów. Umożliwia przejście dużej metamorfozy. Doczepiane włosy metodą clip-in możesz przypinać zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę i nie musisz ich nosić cały czas. W przeciwieństwie do innych metod, takie doczepiane włosy nie powodują łamania, niszczenia, czy wypadania Twoich włosów. Warto oczywiście zwrócić uwagę na jakość doczepianych włosów, warto jeszcze pamiętać, że te naturalne prezentują się zdecydowanie lepiej, a dzięki metodzie clip-in nikt nie pozna, że masz przedłużone włosy.

Wybierz doczepiane włosy clip-in

Jak wiadomo doczepianie włosów w salonach fryzjerskich jest bardzo drogie. Ponadto często oferowane metody mogą powodować wypadanie własnych włosów. Tym bardziej jeżeli doczepia je osoba, która nie posiada odpowiednich kompetencji, ale również doświadczenia. Na szczęście można zdecydować się na doczepiane włosy metodą clip-in, a cały zabieg wykonać w domu. Zatem warto zakupić pasma włosów, które zakończone są klipsami. Dzięki temu, że występują specjalne klipsy, a nie np. klej, to nie dochodzi do szarpania, czy też plątania włosów. Trzeba też pamiętać, że doczepianie pasm metodą keratynową powoduje uszkodzenie struktury włosów, przez co narażone są one na wypadanie, a także często się kołtunią. Metoda clip-in nie ma jakiegokolwiek negatywnego wpływu na twoje włosy, nie niszczy ich. Wystarczy je tylko przyczepić dzięki specjalnym klamrom. Przy odrobinie wprawy cały proces zajmuje tylko kilka minut.

Doczepiane włosy – krok po kroku

Na samym początku należy poćwiczyć zamykanie i otwieranie klipsów. Do tego najlepiej używa się kciuków. Doczepianie najlepiej rozpocząć od dolnych warstw włosów. Warto tutaj wydzielić linię włosów, używając do tego specjalnego grzebienie ze szpicem. Drugi krok obejmuje oddzielenie włosów na lewą i prawą stronę. Pasmo trzeba umieścić delikatnie nad warstwą włosów, aby leżało ono równo z naturalnymi włosami. Następnie klips trzeba przesunąć w dół i zatrzasnąć. Trzeci krok obejmuje upięcie włosów nad partią, gdzie będzie się doczepiać pasma. Teraz klips umieszczamy z lewej strony, następnie przesuwamy go jak najdalej w prawy brzeg i następnie szybko zamykamy. Trzeci klips umieszczamy z lewej strony, pod podpiętymi włosami, teraz pozostaje już tylko przesunąć go w dół i szybko zatrzasnąć. Przy odrobinie wprawy cały proces nie potrwa dłużej niż 10 minut, a efekt jest zniewalający.

Doczepiane włosy clip-in i co dalej

Gdy już doczepisz wszystkie pasma włosów należy dokładnie sprawdzić efekt. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy wszystkie pasma idealnie przylegają. Można to bardzo łatwo zweryfikować, wystarczy tylko przejechać palcami wzdłuż doczepianych włosów. W tym przypadku nie powinna pojawić się żadna luka, jednak jeżeli tak się stanie, to wystarczy tylko ponownie odpiąć klips i zatrzasnąć. Wtedy też można przejść do następnego etapu. Teraz trzeba rozpocząć przyczepianie powyżej pierwszego pasma. Pasma boczne umiejscawia się zawsze w tym samym miejscu. Pierwsze zawsze umieszcza się nad uchem, natomiast drugie, trzeba wpiąć w okolice skroni. Po każdej stronie wystarczą tylko dwa pasma. Jeżeli chcesz usunąć doczepiane włosy clip-in wystarczy tylko odpiąć wszystkie klamry, a następnie delikatnie je ściągnąć z włosów. Tutaj z kolei trzeba pamiętać, aby robić to delikatnie i nie ciągnąć.

Zatem doczepiane włosy clip-in są najlepszym wyborem, jeżeli chcesz cieszyć się pięknymi i gładkimi włosami, ale jednocześnie nie chcesz niszczyć swoich. Kolejną zaletą jest niska cena tej metody, wystarczy tylko zakupić pasma. Nie musisz też iść do fryzjera, aby doczepić włosy, gdyż możesz to zrobić samodzielnie, w swoim domu i to tylko w kilka minut.