Przeszczep włosów w Turcji – przewodnik

Wyróżniony Przeszczep włosów w Turcji – przewodnik
Wypadanie włosów może być udręką dla większości ludzi, a zabieg przeszczepu włosów w Turcji jest najczęstszą, a jednocześnie najskuteczniejszą procedurą radzenia sobie z tym problemem. Przeszczep włosów jest przeprowadzany przy minimalnej interwencji chirurgicznej. Z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Celem niniejszego artykułu jest przekazanie wszystkich informacji na temat transplantacji włosów w Turcji i jej procesu.

Dlaczego dochodzi do wypadania włosów?

Wypadanie włosów może być tymczasowe lub trwałe i ma wiele przyczyn. Jedną z najważniejszych jest genetyka. Poza tym istnieją inne powody wypadania włosów takie jak:

  • Zmiany hormonalne
  • Niezdrowa dieta
  • Stres
  • Nadmierny przyrost i utrata masy ciała
  • Leki stosowane w chorobach tarczycy
  • Leki stosowane podczas chemioterapii i radioterapii

Istnieją różne rodzaje wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Do najczęstszych należy wypadanie włosów typu męskiego, które nazywamy łysieniem androgenowym. Jest to typ utraty włosów obserwowany u 90% mężczyzn. Inne rodzaje wypadania włosów to: łysienie plackowate, androgenowe typu żeńskiego, polekowe, telogenowe, anagenowe, bliznowaciejące.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to bezbolesny zabieg chirurgiczny, w którym pobiera się mieszki włosowe z tyłu i boków głowy, zwanymi „miejscem dawczym” i przeszczepia się do miejsc pozbawionych włosów, zwanych „miejscem biorczym”.

Jak przebiega przeszczep włosów?

Zasady stosowane w transplantacji włosów są następujące:

  • Pobieranie mieszków włosowych
  • Otwarcie kanałów
  • Przeszczepianie mieszków włosowych

Jakie są rodzaje przeszczepów włosów w Turcji?

W transplantacji włosów w Turcji stosuje się więcej niż jedną technikę. Szczegółowe informacje o tych metodach znajdują się poniżej:

Czym jest technika przeszczepu włosów FUE?

Przeszczep włosów przeszedł długą drogę, ale dopiero w połowie lat 90. rozpoczął przybierać formę podobną do współczesnych technik transplantacji włosów. Przeszczep włosów w Turcji zaczął być wówczas wykonywany technikami, które są dziś praktykowane na całym świecie. Przeszczepy włosów wykonywane metodą FUT w latach dziewięćdziesiątych zostały wyparte przez metodę FUE. Do dziś zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest powszechnie stosowany na całym świecie i uważany za najskuteczniejszą metodę walki z łysieniem.

Wyjątkową i najczęściej stosowaną procedurą w transplantacji włosów jest technika FUE.

W przeszczepie włosów metodą FUE podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie wykonuje się wycinania paska skóry głowy i nie zakłada się szwów. Grafty pobierane są pojedynczo z obszaru dawczego, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszcza w miejscach biorczych.

Główną zaletą stosowania techniki transplantacji włosów FUE jest to, że nie pozostawia ona blizn, a czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż w metody przeszczepu włosów FUT. W wyniku rozwoju technologii i zdobytym doświadczeniu lekarzy i techników medycznych w przeszczepie włosów metodą FUE wzrosła również efektywność i bezpieczeństwo.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Podczas jednej sesji można przeszczepić aż do 5000 graftów w zależności od możliwości dawczych.

Czym jest technika przeszczepu włosów DHI?

Mieszki włosowe w przeszczepie włosów metodą DHI są przeszczepiane w tym samym czasie co otwieranie kanalików, więc pozostają poza ciałem przez krótki czas. Pozwala na większą kontrolę odpowiedniego kąta i kierunku wzrostu włosów.

Zabieg ten wykonuje się specjalnym implantatorem zwanym piórem Choi. Jest to metoda, która nie tworzy blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż przy metodzie przeszczepu włosów FUE.

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy, czyli tył i boki skóry głowy.

Przeszczep włosów DHI wymaga większego doświadczenia i precyzji od osoby wykonującej zabieg niż inne metody.

Dlaczego Turcja powinna to dobry kierunek do przeszczepu włosów?

Turcja jest jednym z najsilniejszych krajów w branży przeszczepów włosów. Turcję, jak i Stambuł wyróżniają:

Zaawansowane techniki przeszczepu włosów

W Turcji specjaliści korzystają z technik przeszczepu włosów DHI lub FUE, które wyróżniają krótki czas rekonwalescencji, brak widocznych blizn i szybszy powrót do życia codziennego, jak i pracy, a ponadto podczas zabiegu nie stosuje się ostrzy chirurgicznych ani szwów.

Obie techniki przeszczepu włosów nie powodują infekcji. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, zatem pacjenci nie odczuwają bólu podczas przeszczepu włosów. Metody te zapewniają bardziej naturalne efekty po transplantacji włosów i zwiększają pewność siebie.

Oszczędności kosztów przeszczepów włosów

Ceny przeszczepu włosów w Turcji są znacznie niższe w porównaniu do wielu krajów na całym świecie. Na przykład ceny za sam zabieg w USA wahają się od 3000 do 10500 euro, w Polsce od 4000 do 6000 euro, w Niemczech od 5000 do 7500 euro, w Czechach od 4000 do 8000 euro. Ceny przeszczepu włosów w Turcji wraz z całym pakietem hotelu, leków i kosmetyków, czy transferów z lotniska do kliniki i hotelu wahają się między 2499 euro do 3199 euro, przy jednoczesnej wysokiej jakości usług w klinice oraz wiedzy lekarzy i personelu, który przeprowadza zabieg przeszczepu włosów.

Atrakcje turystyczne, gościnność i lokalizacja

Znani ze swojej gościnności i hojności, Turcy przez lata przyjmowali wielu podróżników i turystów. Turcja oferuje niesamowite atrakcje i widoki turystyczne. Ponieważ Turcja jest geograficznie położona blisko krajów europejskich, bo na dwóch kontynentach — europejskim i azjatyckim, lot jest potencjalnie krótki, trwa tylko od 2 do 3 godzin. Dlatego dostęp do tego obszaru jest dla wielu osób łatwy. Duża część osób przyjeżdża do kraju na zabiegi chirurgiczne.

Specjaliści od transplantacji włosów

Istnieje duża liczba techników i lekarzy od przeszczepów włosów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w swoich dziedzinach i mają dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii i technik leczenia. Ze względu na ogromne zainteresowanie zabiegami w Turcji personel medyczny wciąż się szkoli i szuka nowych rozwiązań.

Pakiety all inclusive

Ponieważ konkurencja w tym popularnym kraju przeszczepu włosów jest zacięta, pacjentom oferuje się wiele korzyści. Pacjenci mają zapewniony transport lotnisko-hotel, bilety lotnicze czy zakwaterowanie w dobrych hotelach. Kosmetyki oraz leki pozabiegowe, kapelusz ochronny przed słońcem, a także opaskę uciskową chroniącą przed obrzękiem. Wszystkie pakiety all inclusive są dostosowane do indywidualnych potrzeb Pacjentów.

Jakie są powikłania związane z przeszczepem włosów?

Przeszczep włosów, jak we wszystkich interwencjach medycznych, wiąże się z pewnym ryzykiem, jeśli nie jest wykonywany w odpowiednich warunkach lub nie są przestrzegane przez pacjenta zalecenia pozabiegowe. Jednak powikłania są bardzo rzadkie, gdy przeszczep włosów jest wykonywany przez doświadczony personel, w warunkach szpitalnych. Skutki uboczne takie jak ból głowy, obrzęk i opuchlizna po przeszczepie włosów są zwykle niewielkie i ustępują w ciągu kilku tygodni. Większość pacjentów po zabiegu czuję się dobrze i szybko wraca do pełni sił.

Jaki jest sukces transplantacji włosów w Turcji?

Dzięki najnowszej innowacyjnej technologii transplantacji włosów rekonwalescencja jest osiągana w krótkim czasie. W przypadku, gdy dana osoba nie ma problemów medycznych i stosuje się do wszystkich zaleceń lekarza, wskaźnik sukcesu wynosi 97%.

Wzrost włosów jest obserwowany już po dwóch tygodniach od zabiegu. Pod koniec 6 miesiąca widać pierwsze dobre rezultaty przeszczepu włosów. Po upływie roku obserwuje się ostateczne efekty w pierwszych strefach skóry głowy, natomiast po 18 miesiącach uzyskujemy ostateczny efekt przeszczepu włosów.

Podsumowanie przeszczepu włosów w Turcji z Meditravel

Darmowa konsultacja: na stronie www.meditravel.pl pacjent wypełnia formularz, w którym przesyła 5 zdjęć: przód, tył, prawy oraz lewy profil, a także korona głowy

Przygotowanie: po przybyciu pacjenta do Turcji, kierowca zawozi Pacjenta prosto do kliniki na badania krwi, które trwają około 10 minut. Po badaniach Pacjent odwieziony jest do hotelu, gdzie następuje zakwaterowanie i czas wolny.

Dzień zabiegu: Należy udać się do kliniki o wyznaczonej godzinie, która zostanie podana dzień wcześniej przez wiadomość sms.

Po przybyciu do kliniki przeprowadzany jest proces wyznaczenia linii przeszczepu włosów, oceniany jest obszar dawczy i biorczy pacjenta, podana zostaje ostateczna liczba graftów, zostają omówione wszystkie procedury związane z zabiegiem, wydane leki do stosowania po zabiegu oraz zostaje podpisana zgoda na zabieg przeszczepu włosów.

Kolejnym etapem jest przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów. Zostaje przygotowana głowa pacjenta do zabiegu oraz przebranie w strój zabiegowy.

Zabieg zaczyna się podaniem znieczulenia miejscowego. Jest to najbardziej niekomfortowa część zabiegu. Następnie technicy medyczni pobierają grafty z obszaru dawczego.

Wyodrębnione pęcherzyki z gruczołami łojowymi są przygotowywane w odpowiednim środowisku w celu uniknięcia utraty żywotności przed wszczepieniem ich do obszaru biorczego.

Następnie technicy podają znieczulenie miejscowe na całą głowę, gdzie zostają otwierane kanały, a następnie wszczepiane są pobrane grafty. W dalszym etapie zabiegu znieczulenie zostaje dodawane jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Po zakończonym zabiegu przeszczepu włosów Pacjent zostaje odwieziony do hotelu.

Kolejnego dnia Pacjent odbywa wizytę kontrolną w klinice. W czasie kontroli zostaje ściągnięty opatrunek, umyta głowa, a następnie założona opaska uciskowa, która ma na celu uchronić przed obrzękiem. Pacjent otrzymuje kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy.

Pielęgnacja pooperacyjna: Czas rekonwalescencji trwa około 11 dni. W tym okresie bardzo ważne jest, aby wykonać cykl mycia głowy z dodatkową uwagą i według zaleceń otrzymanych w klinice, ponieważ zarówno miejsca dawcze, jak i biorcze będą wrażliwe, a niewłaściwe mycie skóry głowy może uszkodzić przeszczepione grafty.

Skórę głowy należy chronić przed słońcem do 6 miesięcy po zabiegu. Przed wyjściem należy zakładać kapelusz ochronny, który pacjent otrzymał w klinice. Powinno się unikać pocenia się przez pierwsze 14 dni od zabiegu przeszczepu włosów, a wysiłku fizycznego minimum miesiąc. Zalecane jest spanie z lekko uniesioną głową. Należy zrezygnować z palenia tytoniu i picia alkoholu, a także pić minimum 2 litry wody i jeść pełnowartościowe produkty.

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania związane z przeszczepem włosów w Turcji, skontaktuj się z Meditravel. Doświadczony zespół konsultantów chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania.