Przeszczepu włosów w Turcji

Wyróżniony Przeszczepu włosów w Turcji

Przeszczep włosów w Turcji stał się bardzo popularny wśród Europejczyków i Amerykanów poszukujących trwałego rozwiązania problemu wypadania włosów. W ostatnich latach Turcja dzięki dużej liczbie niedrogich i wysoko wykwalifikowanych chirurgów transplantacji włosów oraz szpitali i klinik staje się istnym hitem turystyki medycznej.

Fantastyczne efekty przeszczepów włosów wśród osób podróżujących do Turcji zachęcają kolejnych pacjentów do wybrania się w podróż do tego kraju. Pozytywne doświadczenia innych pacjentów świadczą o wysokiej jakości zabiegu przeszczepu włosów oferowanego w Turcji.

Jak wybrać się do Turcji na zabieg transplantacji włosów?

Podróż do Turcji z jakiegokolwiek większego europejskiego miasta nie jest szczególnie skomplikowana czy trudno dostępna; w Europie kilka linii lotniczych obsługuje trasy do Stambułu i innych tureckich miast. Czas lotu do Stambułu nie powinien wynieść więcej niż 4 godziny w jedną stronę.

Pacjenci mogą wybrać się na przeszczep do Turcji w pełni dogodnym dla siebie terminie, ponieważ wiele szpitali i klinik działa w weekendy oraz dni świąteczne; pacjenci mogą skorzystać z usług którejś z klinik 365 dni w roku. Ponadto w większości przypadków od pacjentów wymaga się bycia na miejscu jedynie przez dwie noce, przy czym kliniki bardzo często opłacają noclegi pacjentów.

Wizyta w tureckiej klinice w przypadku osób z zagranicy nie wymaga więc poświęcenia nawet tygodnia i pacjenci mogą szybko wrócić do swoich krajów i normalnego życia.

Koszt przeszczepu włosów w Turcji

Koszt przeszczepu włosów zależy od wielu czynników, przede wszystkim stanu owłosienia, rodzaju łysienia czy metody przeszczepu. Oprócz usług lekarza chirurga w cenę wliczone są koszty sali operacyjnej, materiały, środki znieczulenia i inne leki stosowane w trakcie zabiegu, a także koszty związane ze specjalistycznym sprzętem medycznym w zależności od stosowanej metody przeszczepu.

W przeciwieństwie do klinik transplantacji włosów w Europie, tureckie gabinety zazwyczaj oferują stałą cenę za przeszczep. Ceny europejskich klinik są zwykle zależne od liczby przeszczepów lub ilości przeszczepianych mieszków włosowych, podczas gdy większość klinik w Turcji oferuje stałą cenę lub pełen pakiet usług obejmujący pobyt w hotelu, transfer na lotnisko i w obrębie miasta, usługi tłumaczeniowe czy zestaw kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów po zabiegu.

Przedział cenowy przeszczepu włosów w Wielkiej Brytanii wynosi 3000-7000 euro w zależności od liczby przeszczepianych mieszków włosowych, podczas gdy ceny w Turcji zaczynają się od zaledwie 1350 euro. Cena może się wahać w zależności od miasta; w większych miastach koszty nieruchomości są zwykle droższe, co siłą rzeczy przekłada się na całkowity koszt przeszczepu włosów.

O czym pamiętać przed przeszczepem włosów w Turcji?

Pacjent przed podjęciem decyzji o podróży do Turcji na przeszczep włosów powinien rozważyć wiele rzeczy. Przede wszystkim należy dokładnie zorientować się w ofertach różnych klinik, aby znaleźć odpowiednio wykwalifikowanego chirurga i zespół medyczny. Można skorzystać z wyszukiwarek i sprawdzić, czy dana klinika udostępniła zdjęcia pacjentów z porównaniem stanu owłosienia przed i po transplantacji. Wiarygodnym źródłem informacji mogą okazać się recenzje i opinie pacjentów udostępnione w sieci. Wiele klinik w Turcji oferuje bezpłatne konsultacje online, dzięki czemu pacjent może przesłać swoje zdjęcia w celu bezpłatnej wyceny zabiegu. Przy ustalaniu budżetu należy wziąć pod uwagę koszt lotów i codzienne wydatki na jedzenie czy napoje. Najwygodniejszy będzie przeszczep włosów w Stambule ze względu na najlepsze skomunikowanie.

Ostrożne wybranie odpowiedniej kliniki jest bardzo ważne szczególnie w obecnym czasie w zwiazku z pandemia COVID-19.  Pacjent może sprawdzić na stronie Departamentu Turystyki Medycznej Ministerstwa Zdrowia czy dana klinika posiada licencję na przeprowadzanie przeszczepów włosów u pacjentów międzynarodowych (Tureckie Ministerstwo Zdrowia wymaga, aby chirurg przeszczepu włosów był lekarzem zarejestrowanym w Tureckim Towarzystwie Medycznym).

Rozważając przeszczep włosów w Turcji warto zapoznać się z ofertą Heva Clinic specjalizującej się w zabiegach medycyny estetycznej. Najpopularniejszym zabiegiem jest przeszczep włosów metodą FUE z zachowaniem najwyższej jakości i rezultatów w stosunku do atrakcyjnej ceny. Więcej informacji pacjenci mogą znaleźć pod adresem dentalhairclinicturkey.com/pl/