Przez te rzeczy Twoje życie staje się krótsze!

wih150213a
Z chwila narodzin w organizmie człowieka zaczynają funkcjonować takie czynniki, które sprzyjają bardzo wielu czynnikom związanym ze starzeniem się.

Tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawy jak wiele kwestii życia codziennego przyśpiesza ten proces.

Na szczęście istnieje możliwość ograniczenia ich niekorzystnego działania, a to samo w sobie pozwala na ograniczenie ich niekorzystnego działania, a jednocześnie na wydłużenie Waszego życia. Jeżeli zależy Ci na tym, aby poznać te czynniki to przeczytaj ten artykuł, a znajdziesz tutaj wszelkiego rodzaju odpowiedzi, które będą Ci niezbędne.

Nie możesz znaleźć miłości?

wih150213

Może to zabrzmieć dosyć dziwnie, ale badania jednoznacznie dowodzą, że osoby, które są samotne najczęściej żyją o wiele krócej niżeli te, które znajdują się w stałym związku. Warto też zauważyć, że bardzo dużym czynnikiem na procesy związane ze śmiercią jest brak zawarcia związku małżeńskiego, ponieważ jest to w stanie spowodować nawet zwiększenie ryzyka zgonu o przeszło 32%. Jakby nie patrzeć są to oszałamiające liczby, które zadziwiają niejednego badacza.

Nadmierne siedzenie

Zapewne nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że jesteś w stanie spowodować, że Twoje życie będzie krótsze jeżeli przez większą część czasu będziesz spędzał je w pozycji siedzącej. Wystarczy, że będziesz tak przebywać zaledwie przez trzy godzinny w ciągu dnia, a będzie to już oddziaływało na Ciebie w sposób negatywny. W wyniku długotrwałego przebywania w takiej pozycji jesteś w stanie dostać zakrzepicy, a jest to choroba, która jest naprawdę niezwykle niebezpieczna dla zdrowia człowieka.

Los samotnika

Wszystkie osoby, które są samotne mogą dobić się tym jeszcze bardziej, ponieważ mimo tego, że wystarczająco przygnębiający jest fakt, że nie ma się przyjaciół, to przez to jeszcze życie takiej osoby może być znacznie krótsze, a osoby, które posiadają bardzo bogate życie towarzyskie są w stanie o wiele dłużej żyć. Naukowcy są dosyć jednomyślni w tym, że przebywanie samemu jest w stanie spowodować taki uszczerbek na zdrowiu jakby osoba samotna paliła codziennie przynajmniej 15 papierosów dziennie, a co by było jakby do tego taka samotna osoba jeszcze naprawdę tyle paliła?

Oddziaływanie telewizji

Mało kto w zasadzie zastanawia się nad tym jak bardzo negatywny wpływ może nieść za sobą oglądanie telewizji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jedna godzina telewizji dziennie jest w stanie skrócić ich życie o przeszło 20 minut. Ponadto zbyt długie przebywanie w jednej pozycji podczas oglądania telewizji jest w stanie spowodować, że u takiej osoby wystąpi choroba serca, czy też cukrzyca typu drugiego. Dlatego może zastanów się nad tym, że jak już oglądasz telewizje to może lepiej się gimnastykować, niżeli siedzieć i nic nie robić?

Fast food

Fast foody należą do grupy produktów żywnościowych, które charakteryzują się tym, że są w stanie dostarczyć do organizmu mnóstwo pustych kalorii. W wielu przypadkach tego typu żywność powoduje, że ludzie cierpią na nadwagę, albo otyłość, a to z tego względu, że jest bardzo tłusta, a przy tym bardzo przetworzona, w wyniku czego osoba, która spożywa takie jedzenie po prostu nie jest w stanie się najeść, mimo tego, że zje bardzo dużo kalorii. Ponadto fast foody w bardzo wielu przypadkach są w stanie przyczynić się do powstawania niedoborów składników odżywczych, które są niezbędne dla zdrowia każdego człowieka. Bez podstawowych składników odżywczych organizm człowieka nie jest w stanie w pełni sprawnie funkcjonować.

Nie możność znalezienie pracy

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć w życiu pracy przez bardzo długi okres to musisz zdawać sobie sprawę, że jest Ci to w tanie zagrozić przedwczesną śmiercią i dzieje się to w połowie przypadków. Kanadyjscy naukowcy prowadzili badania przez 40 lat i zbadali przeszło 20 milionów osób, aby dowieść, że mają rację. Dlatego też postaraj się robić cokolwiek, ponieważ jest będzie to najlepsze wyjście dla Twojego zdrowia.

Wyrzucenie z pracy

Jeżeli zostaniesz zwolniony z pracy w sposób nagły to w Twoim organizmie zacznie wytwarzać się bardzo dużo kortyzolu, który jest hormonem odpowiedzialnym za nadmierny stres. W wyniku działania silnego stresu Twoje zdrowie będzie mogło być w naprawdę fatalnym stanie, zaś jeżeli chodzi o funkcjonowanie narządów to istnieje spora możliwość, że zaczną odmawiać one posłuszeństwa.

Zbyt długie dojazdy do pracy

Jeśli każdego dnia musisz borykać się z naprawdę długim, kilkugodzinnym dojazdem do pracy to istnieje spora szansa, że będzie to wywierać na Twoim organizmie naprawdę ogromny stres i to zwłaszcza jeżeli chodzi o długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, obojętnie czy będzie ona stojąca, czy siedząca. Ponadto zbyt długie dojeżdżanie do pracy w wielu przypadkach jest odpowiedzialne z problemy z nadwagą, otyłością czy bezsennością.

Za mała ilość snu

W dzisiejszych czasach mało kto tak naprawdę dba o swój sen. Bardzo wiele osób jest zbyt zapracowanymi, aby odpowiednio się wysypiać. Jeżeli ilość Twojego snu jest niewystarczająca to musisz zwrócić uwagę na to, że jest to w stanie spowodować, że Twoje życie również będzie niewystarczająco długie. Ponadto musisz zwrócić również uwagę na fakt, że w wyniku zaburzenia snu jesteś w stanie nabawić się wielu chorób układu sercowo-naczyniowego, zaburzeń pamięci, demencji czy też chorób nowotworowych.

źródło:http://medycyna.us