Regulacja zarostu – jakie narzędzie wybrać?

Regulacja męskiego zarostu nie jest sprawą łatwą i od każdego mężczyzny wymaga wprawy, a także znalezienia odpowiedniego narzędzia, które pozwoli mu uzyskać właściwy efekt. Niektórzy lubią bowiem mieć na twarzy dobrze przycięty, tzw. kilkudniowy zarost, a inni wolą mieć dobrze przystrzyżoną fantazyjną brodę bądź zdecydować się jedynie na wąsy. W zależności od rodzaju gęstości zarostu można wybrać różne opcje: klasyczną maszynkę do golenia, trymer do regulowania długości zarostu, maszynkę elektryczną bądź klasyczną brzytwę do golenia. Każdą z wersji można uzupełnić o nożyczki do cięcia zarostu, które przydają się zarówno do przycinania wąsa, jak i brody.

Dla kogo brzytwa do golenia?

Brzytwa do golenia jest doskonałym narzędziem do golenia na gładko, ale również kiedy chcesz zdecydować się na fantazyjny zarost. Dobrze się sprawdzi w zestawieniu z nożyczkami do cięcia zarostu. Dzięki niej można mieć pewność, że miejsca, w których chcemy, aby nie było zarostu były całkowicie gładkie. Brzytwa do golenia męskiego zarostu wymaga wprawy. Trzeba trzymać ją pod odpowiednim kątem, aby zapewnić optymalny kierunek golenia zarostu. Sposób trzymania trzeba również zmieniać w zależności od strony twarzy, a także w przypadku golenia wąsa. Na początku można mieć pewne trudności, jednak po nabraniu wprawy można osiągnąć efekt bez wrastających włosków. Brzytwa do męskiego zarostu, jest idealnym wyborem dla mężczyzn o średnim zaroście, a także tych obdarzonych bujnym zarostem.

Klasyczna maszynka do golenia wystarczy przy wątłym zaroście

Jeśli nie ma się ochoty na eksperymentowanie z brzytwą do golenia ze względu na to, że zarost jest rzadki, a do tego rośnie powoli i nie ma potrzeby codziennego golenia, można zdecydować się na klasyczną, manualną maszynkę do golenia. Można dobrać ilość ostrzy według własnych potrzeb. Oczywiście warto zainwestować również w piankę do golenia, która zmiękczy zarost, złagodzi i zniweluje podrażnienia, a także ułatwi skuteczne golenie. W przypadku wąsa lub pozostawienia lekkiej bródki, warto do ich stylizacji stosować wosk, a niesforne włosy w przypadku gęstszego zarostu przycinać nożyczkami.

Maszynka elektryczna – lepszym wyborem do bardziej gęstego zarostu

Stosowanie maszynki elektrycznej przyspiesza proces golenia. Wybór głowicowej umożliwi idealne dopasowanie jej do skóry. Taka maszynka jest lepszym wyborem do gęstego zarostu i umożliwia pozostawienie tzw. kilkudniowego zarostu. Oczywiście warto wybrać model golarki, która umożliwia golenie zarówno na mokro, jak i na sucho. Z pewnością jest do dobre rozwiązanie dla tych, którzy ze względu na bujny i szybko rosnący zarost muszą golić się codziennie bądź regulować zarost, który staje się krzaczasty i nieestetyczny.

Trymer do przycinania zarostu – najlepszy wybór do stylizacji brody

Kiedy mężczyzna posiada długi i bujny zarost musi odpowiednio o niego dbać. Nieodzowna będzie szczotka do brody, kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji, nożyczki, a także trymer. Dodatkowo miejsca, które chce się pozostawić gładkie, w przypadku nieklasycznego zarostu można ogolić przy pomocy brzytwy do zarostu. Przydatny może być również grzebień, zwłaszcza, że chce się zachować równą linię. Zarost na brodzie najlepiej przycinać w kierunku odwrotnym do czesania czyli z dołu do góry. Przycięcie zarostu poniżej kości policzkowych może optycznie wydłużyć twarz. W odpowiedni sposób przycinając zarost na brodzie można również twarz wyszczuplić. Do końcowych szlifów po bokach, a także przycinania wąsa warto użyć nożyczek. Trymera można zwykle używać zarówno podczas golenia na sucho, jak i na mokro.

Wybór narzędzi do regulacji zarostu nie jest jednoznaczny. Brzytwą do golenia męskiego zarostu można go również skrócić, a nie tylko całkowicie wyeliminować. Dlatego wybór pomiędzy trymerem, a tradycyjnym narzędziem do regulacji powinien być podyktowany przede wszystkim wygodą użytkowania. Z pewnością brzytwa jest praktyczniejsza, zwłaszcza brzytwa na żyletki, gdzie na bieżąco w zależności od potrzeb można wymieniać ostrza. W przypadku stępienia się golarki elektrycznej konieczny jest zakup nowego urządzenia.