ROLLING IN LOVE

PASCAL GAURIN
W jaki sposób opisałbyś ten zapach innemu kreatorowi perfum? A jak laikowi?


Opisując go kreatorowi perfum powiedziałbym, że został on w 50% skomponowany z różnych rodzajów piżma. To specyficzne połączenie różnych piżm ma wywołać odważny, zmysłowy efekt. Każde piżmo odciska na całości kompozycji swój własny ślad, ale razem tworzą one zupełnie nowy olfaktoryczny podpis. Niezwykle ważnym było dla mnie stworzenie nowych uzależniających akordów. W tym celu wykorzystałem połączenie piżm zainspirowanych naturą z ich zupełnie nowoczesnymi odpowiednikami opracowanymi przez IFF. Na przykład nuta Ambrettolide bardzo dobrze współgra z użytymi przeze mnie nutami naturalnych kwiatów, takimi jak Tuberose Absolute LMR (absolut tuberozy LMR), Orris Concrete LMR (konkret z irysa LMR), Rose Essential™ LMR (esencja róży LMR) oraz Vanilla Bean Extract LMR (ekstrakt z laski wanilii LMR). Nuta Ambrettolide Musk wywołuje niesamowicie zmysłowe odczucia w połączeniu z naturalnymi kwiatami. Opisując tę kompozycję laikowi powiedziałbym, że ROLLING IN LOVE to zapach przepełnionej namiętnością miłości. Piżma słyną na całym świecie z tego, że są jednymi z najbardziej długotrwałych nut, ale tak samo jak historia każdej miłości, która rozpoczyna się od podniecenia porównywanego z odczuciami wywoływanymi jazdą roller-coasterem, potrzebują one solidnej bazy, aby ich zapach mógł trwać i ewoluować. Dlatego w kompozycji tej napotykamy wiele składników, które są osadzone na nieprzemijającej woni piżm.

Technicznie mówiąc, opisz proszę, czym jest musc de peau.
Musc de Peau oznacza piżmo skóry lub piżmo o zapachu przywodzącym na myśl woń skóry. Zdecydowaliśmy się na użycie tego terminu, ponieważ według mnie nie ma nic bardziej zmysłowego niż ludzka skóra. Jest to niedościgniony symbol samego człowieczeństwa i możliwości odczuwania dotyku drugiej osoby. Zapach skóry każdego człowieka jest absolutnie indywidualny i wyjątkowy, a kompozycja piżm wykorzystanych w zapachu ROLLING IN LOVE wydobywa.


Zapach ten natychmiast otula kochanków intymnym kokonem wraz z absolutem nasion ambrette i akordem mleka migdałowego. Zmysłowe, niebanalne i wywołujące szaleństwo serce z konkretu irysowego i akordu frezji doprowadza zmysły do ekstazy. Absolut fasolki tonka, czysty ekstrakt z wanilii oraz absolut tuberozy muskają skórę dzięki niezapomnianym nutom piżma, przeplatającymi się ze słodszymi nutami, dzięki którym nasze odczucia wyzwalają się ze wszelkich ograniczeń. Zapach ROLLING IN LOVE sprawia, że zatracamy się w nich bez pamięci.

Aby wyrazić tę pasję, kompozycja ROLLING IN LOVE debiutuje w nowej gamie kolorystycznej przygotowanej dla ikonicznego flakonu marki KILIAN – fantastycznej czerwieni ze złotymi akcentami. Charakterystyczny motyw traczy Achillesa wciąż ozdabia ścianki flakonu symbolizując wiarę Kiliana Hennessy’ego w ochronną moc, którą posiadają perfumy.

Miłość to przemożny narkotyk.
I do tego najlepszy: nie musimy za niego płacić, odmienia nasze życie, a do tego jest niesamowicie silny. I choć nic nie może dorównać samej miłości, kompozycja ROLLING IN LOVE zapewnia obłędnie uzależniające odczucia nierozerwalnie z nią związane.