Różnice pomiędzy kosmetykami dla kobiet i mężczyzn

Wyróżniony Różnice pomiędzy kosmetykami dla kobiet i mężczyzn

Czy producenci kosmetyków sprzedają nam produkty do pielęgnacji opatrzone napisem „for man” tylko po to, by na nas zarobić? Czy może rzeczywiście męska i damska skóra są zupełnie różne w pielęgnacji i potrzebują innych składników? Czy krem nawilżający dla mężczyzn będzie mniej czy bardziej skuteczny od tego dla kobiet? A może krem nawilżający do twarzy dla mężczyzn będzie odpowiadał na nieznane kobietom problemy pielęgnacyjne? Sprawdźmy to!

Potrzeby męskiej i damskiej cery – różnice

Kobieca twarz różni się od męskiej nie tylko tym, że jest pokryta dużo delikatniejszymi włoskami, niewymagającymi golenia. Jest również cieńsza i posiada dużo cieńszą warstwę podskórną tłuszczu. To dlatego męska skóra wydaje się twardsza i bardziej mięsista. Na mężczyzn ponadto nie mają tak dużego wpływu hormony, które często decydują o wyglądzie i stanie cery kobiety. Panowie dużo częściej borykają się też z problemem przetłuszczającej się skóry. Jednak to ich cera starzeje się wolniej i później pojawiają się na niej zmarszczki. Właśnie dlatego, że istnieją tak diametralne różnice płciowe, krem nawilżający dla mężczyzn będzie się różnił składem od tego dla kobiet. A co zawiera w sobie krem nawilżający do twarzy dla mężczyzn?

Krem nawilżający dla mężczyzn – skład i działanie

Skóra męska jest dobrze chroniona przez warstwę tłuszczu przed nadmiernym przesuszaniem. Jednocześnie panowie nie stosują takich zabiegów jak gruba warstwa podkładu, która chroni przed promieniami UV czy mrozem, więc ich cera nie jest zbyt dobrze chroniona przed czynnikami atmosferycznymi. Kremy, których używają mężczyźni, powinny więc skupiać się przede wszystkim na zatrzymywaniu wody komórkowej wewnątrz skóry. Muszą też bardzo dogłębnie nawilżać. Stąd kosmetyki do nawilżania stworzone są, by doskonale przenikać przez barierę skóry, i zwykle zawierają dużo skoncentrowanych, aktywnych składników.

Czy warto stosować krem nawilżający do twarzy dla mężczyzn?

Męska skóra starzeje się odrobinę wolniej od kobiecej. Dlatego też panowie nie powinni stosować damskich kosmetyków, a kobiety – męskich. Najlepiej, aby mężczyźni do około 40. roku życia skupiali się niemal wyłącznie na nawilżaniu, ponieważ to ono jest najbardziej potrzebne ich cerze. Kobiety w tym wieku powinny już stosować kremy ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Zdecydowanie warto, aby mężczyzna postawił w łazience i regularnie stosował męski krem, gdy chce zachować świeżość oraz młody wygląd na długie lata. To niewielki koszt i wysiłek, a naprawdę taki rytuał pielęgnacyjny może wiele zdziałać!