Sekret wyjątkowej urody Koreanek!

Wyróżniony Sekret wyjątkowej urody Koreanek!

Gdy myślimy o koreańskich maseczkach, od razu na myśl przychodzą nam maseczki w płachcie, często będące we wzorze słodkiego zwierzątka. Skojarzyć je można również z zabawkami dla dzieci, lecz nic bardziej mylnego. Te urocze maseczki sprawdzą się i zachwycą panie w każdym wieku.

 

Koreańskie maseczki, w czym tkwi ich sekret?

Wiele pań na myśl, że akurat wypada dzień aplikowania maseczki, może nie być zadowolona. Mimo zadowalających efektów czasem samo nakładanie produktu na twarz i kontrolowanie, by na pewno był w swoim miejscu przez ok. 10-15 minut, bywa męczące. A przecież domowe SPA powinno się kojarzyć z relaksem, prawda? Idealnym rozwiązaniem są więc koreańskie maseczki w płachcie. Ilość produktu jest idealnie dobrana przez producenta, a sam materiał, którym jest nasączona, gwarantuje że kosmetyk nie będzie spływać z twarzy. Po wyznaczonym czasie łatwo zmyć produkt z twarzy. Wystarczy złapać materiał i delikatnie unieść. Resztę produktu - w zależności od zaleceń producenta oraz naszej wrażliwości skóry - można albo wmasować w skórę, albo delikatnie zmyć letnią wodą.

Co jest najważniejsze w pielęgnacji Koreanek?

Każda wielbicielka pielęgnacji, nie tylko koreańskiej, na pewno wie, jak ważne jest prawidłowe oczyszczenie twarzy. Nawet najlepsze kremy nie zadziałają na skórę dobrze, jeśli wcześniej nie zostanie ona oczyszczona z zabrudzeń i nadmiaru sebum. Dlatego dla Koreanek szykowanie twarzy do wieczornej pielęgnacji składa się z kilku etapów. Pierwszym jest bardzo dokładnie zmycie makijażu - wśród fanek naturalnej pielęgnacji od lat numerem jeden jest zmywanie makijażu za pomocą oleju - a następnie umycie twarzy żelem. Można pozwolić sobie na pomoc gąbką Konjac - pozwala na głębokie, ale bardzo delikatne oczyszczenie skóry. Innym dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na szczoteczkę soniczną.

Co wziąć pod uwagę wybierając koreański kosmetyk?

Koreanki nie przepadają za oznaczeniami wieku na produktach. Uważają to za nietakt, gdy sprzedawca chcąc dobrać odpowiedni krem pyta klientkę o wiek. Jest w tym sporo racji. Pielęgnację należy dobierać do potrzeb własnej skóry, a nie jej wieku. Kremy przeciwzmarszczkowe zazwyczaj są bogate w kwas hialuronowy, który odpowiada za nawilżenie skóry. Ta substancja może wiele dobrego uczynić również na twarzy bardzo młodej kobiety, lecz jej skóra z różnych innych powodów jest sucha i bardzo wrażliwa.

Koreańskie kosmetyki stawiają na naturalne, proste składy. Warto używając kosmetyków zwracać uwagę na ich skład. A nuż uda się wywnioskować który składnik działa na skórę bardzo dobrze, a który ją uczula? To bardzo cenna wskazówka na przyszłość!