Serum do włosów – zyskaj włosy miękkie jak jedwab!

Włosy bardzo zniszczone, szorstkie, matowe, do tego rozdwojone końcówki – to problem bardzo powszechny, szczególnie w przypadku osób o długich kosmykach. Wówczas potrzeba nieco bardziej specjalistycznych działań oraz produktów takich jak serum do włosów.

Serum do włosów jest kosmetykiem, które wyróżnia się spośród innych wysokim stężeniem aktywnych składników. Dzięki temu jego działanie jest dużo silniejsze niż w przypadku np. odżywki czy szamponu. W związku z tym na pierwsze efekty nie trzeba czekać zbyt długo. Serum zazwyczaj ma formę olejku lub jego konsystencja jest nieco gęstsza niż innych specyfików do pielęgnacji włosów.

Kiedy sięgać po serum do włosów?

Każdego dnia włosy są narażone na całe mnóstwo szkodliwych czynników zewnętrznych. Szczególnie o takich porach roku jak jesień i zima, gdy temperatury są niskie, do tego dochodzi chłodny wiatr, deszcz itp. Wtedy dodatkowo włosy stają się łamliwe, przesuszone, wypadają. Niektórzy uskarżają się także na szybsze przetłuszczanie się kosmyków i świąd skóry głowy. Wówczas nawet wielogodzinne układanie fryzury nie da efektu prawdziwego „wow”. To mit, że jedynym ratunkiem jest wtedy ścinanie włosów. Pomóc może właśnie dobre serum do włosów, które je zregeneruje i stworzy niewidoczną warstwę ochronną.

Serum do włosów – jak działa ten kosmetyk?

Jak dokładnie działa serum do włosów? Swoje efekty zazwyczaj zawdzięcza zawartości silikonu oraz olejów, kolagenu, keratyny czy ziół.  Przykładowo Elseve Total Repair 5  ma formułę wzbogaconą o odbudowującą pro-kreatynę i wzmacniający cucamide. Dlatego wybierając serum do włosów, warto zwracać uwagę na skład oraz to, co on zapewni.

Kosmetyk ten zapewnia włosom miękkość, wygładzenie, blask i zdrowy wygląd. Włosy są zauważalnie zregenerowane i zdrowsze. Do tego specyfik chroni kosmyki przed kolejnymi uszkodzeniami.  Dzięki temu fryzurę będzie znacznie łatwiej ułożyć, kosmyki nie będą splątane. Warto także wiedzieć, że serum do włosów przeciwdziała wypadaniu i wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu szybciej rosną. Poprawia się także kondycja skóry głowy.

Specyfik zawsze nakłada się na całą długość włosów. Często wystarczy go zmyć już po chwili, a i tak będzie działać. Efekty są zauważalne z reguły już po pierwszym użyciu.