Skuteczne oczyszczanie skóry głowy - mięta nadwodna

Wyróżniony Skuteczne oczyszczanie skóry głowy -  mięta nadwodna

Mięta nadwodna to roślina o niezwykłych właściwościach oczyszczających i detoksykujących. Kiedy skóra głowy jest podrażniona i nieświeża mimo regularnego oczyszczania, z pomocą przychodzą kosmetyki zawierające w składzie miętę nadwodną. Przywraca ona włosom zdrowy blask i świetnie oczyszcza skalp, pozbywając się szkodliwych zanieczyszczeń. Detoksykujące właściwości mięty docenią zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Mięta nadwodna - właściwości

Mięta nadwodna to odmiana mięty o charakterystycznym, orzeźwiającym zapachu. Jej nazwa pochodzi od miejsca występowania. W naturalnym środowisku można ją spotkać na wilgotnych terenach, wzdłuż strumieni i rzek. Słynie ona z pobudzających i oczyszczających właściwości. Mięta nadwodna jest bogata w polifenole, które mają silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Polifenole zawarte w mięcie mają za zadanie przywrócenie naturalnego napięcia oraz odżywienia naskórka. Dzięki temu skóra głowy pozostaje zdrowa, bez podrażnień i stanów zapalnych. Dzięki zdrowej i zadbanej skórze głowy można zauważyć szybszy wzrost włosów, które są piękne i zdrowe. Więcej informacji znajdziecie na stronie klorane.com/pl-pl/skladniki/mieta-nadwodna

Kosmetyki z miętą nadwodną - dla kogo?

Mięta nadwodna zdobywa swoją popularność dzięki niesamowitym właściwościom detoksykującym. Kosmetyki z miętą nadwodną polecane są kobietom i mężczyznom, którzy szukają odświeżających właściwości. Mięta nadwodna powinna być stosowana zwłaszcza zimą, oraz latem w przypadku mieszkańców miast. Jest to bardzo istotne, ponieważ w okresie zimowym wzrasta ilość zanieczyszczeń w powietrzu. Takie zanieczyszczenia gromadzą się na włosach i skórze głowy. Kumulujące się zanieczyszczenia mieszają się z wydzielanym sebum tworząc powłokę, która daje wygląd niedomytych włosów. W dłuższym czasie, takie zanieczyszczenia mocno osłabiają skórę głowy i. mogą powodować intensywne wypadanie włosów. Mięta nadwodna, dzięki swoim właściwościom, pozwala na detoksykację i oczyszczenie skóry głowy oraz włosów. Dzięki temu zabiegowi, włosy nabierają zdrowego i świeżego wyglądu na dłużej. Odświeżający zapach pozostaje na włosach, niwelując zapach spalin, który często zimą osadza się na włosach.

Mięta nadwodna nie jest z kolei zalecana dzieciom oraz osobom z suchą i wrażliwą skórą głowy.

Oczyszczające działanie mięty nadwodnej w kosmetykach

Mięta nadwodna stosowana w kosmetykach intensywnie oczyszcza skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń, a tym samym nie zaburza naturalnej równowagi skóry. Dzięki naturalnemu występowaniu licznych olejków eterycznych w mięcie, kosmetyki z jej zawartością dają szybkie uczucie świeżości. Włosy stają się lekkie, pełne objętości i blasku. Skóra głowy potrzebuje dotlenienia, które zapewnia ekstrakt z mięty nadwodnej. Kosmetyki z tym składnikiem charakteryzuje się działaniem tonizującym, antyoksydacyjnym oraz ochronnym. Warto wprowadzić kosmetyki z miętą nadwodną do codziennej pielęgnacji i cieszyć się świeżością na codzień. Tego typu kosmetyki do włosów docenią w szczególności osoby korzystające z siłowni, ponieważ mięta daje natychmiastowe poczucie orzeźwienia i oczyszczenia.

Mięta nadwodna była stosowana już od czasów starożytności. Dzięki bogactwu olejków eterycznych, witamin i polifenoli jej zdrowotne właściwości wykorzystywane są do dzisiaj. Mięta nadwodna w kosmetykach tworzy naturalny filtr oczyszczający dla włosów i skóry głowy. Bez wątpienia, każdy kto choć raz użyje kosmetyków z tym składnikiem, pokocha jego słodkawy i orzeźwiający zapach. Dobrze oczyszczone włosy lepiej wchłaniają odżywki i balsamy, dzięki czemu czerpią z nich jeszcze więcej korzyści.