Smart Casual SS19 to czysta formalność!

Z jednej strony sportowy luz i wygoda, a z drugiej klasyczna, zachowująca formalne normy elegancja. Wydawać by się mogło, że te dwa style nie mają ze sobą nic wspólnego – odpowiedzią na takie zagadnienie jest Smart Casual, czyli sportowa elegancja”. Uwielbiamy go za swobodę i oryginalność, jaką daje w tworzeniu codziennych stylizacji – dobrych zarówno do biura, jak i na luźniejsze spotkanie w gronie znajomych.

Klasyczną błękitną koszulę zestawiamy z czarnymi spodniami – obie części garderoby wybierzmy z dodatkiem subtelnej dekoracji, takiej jak ozdobne guziki. Wiosenny akcent wprowadzimy za pomocą Lenonek z kolorowymi szkłami i botków wypełnionych po brzegi kwiecistymi wzorami. W sezonie wiosennym zdecydowanie rolę pierwszoplanową grają soczyste barwy. Wskakujemy w ulubione czarne szpilki, do ręki chwytamy małą torebkę w zwierzęcym wzorze, a naszą stylizację tworzymy, stawiając na komplet w kolorze intensywnej fuksji.

Ponadczasowa czerń jest zawsze dobrym wyborem. Jeżeli, któregoś dnia mamy nastrój na powrót do stonowanej stylizacji, to sięgamy po klasyczną ramoneskę, koszulę i czarne dodatki. Wzorzystym akcentem zostaną spodnie w kratę - must have w garderobie każdej kobiety! Wyróżniony przez Instytut Pantone, uwielbiamy przez blogerki z całego świata – mowa oczywiście o odcieniu Living Coral. Intensywny koralowy odcień nada całkiem nowego znaczenia typowo casualowej stylizacji złożonej z białej koszuli z kołnierzykiem i granatowych spodni.

Klasyczna biel w połączeniu z kwiatowymi motywami da niezwykle efektowny look. Spódnicę przed kolano w drobne printy zestawiamy z basicową białą koszulą. Pozwólmy sobie na lekką wariację w postaci mocniejszych akcentów – czerwonej torebki, zdobionej apaszki i ekscentrycznych okularów.