Stanik dla piersi, nie pierś dla stanika, czyli jak zakładać biustonosz

esq15105
W świadomości kobiet istnieje przekonanie, że aby nałożyć stanik wystarczy narzucić ramiączka i zapiąć haftki. Nic bardziej mylnego! Założenie stanika nie polega na nałożeniu go na biust, lecz na włożeniu biustu do miseczek.


Prawidłowe zakładanie stanika składa się z czterech podstawowych kroków:

Etap 1.

esq15101

Poluźniamy ramiączka w staniku. Będąc lekko pochylonym do przodu narzucamy ramiączka na ramiona i zapinamy stanik na najluźniejszą haftkę. Stanik można również zapinać z przodu i następnie obrócić go zapięciem do tyłu.

 

 

 

Etap 2.

esq15102

W pozycji wyprostowanej układamy stanik na biuście. Poprawiamy ułożenie obwodu oraz korygujemy wpasowanie fiszbin. Druty powinny okalać piersi i przylegać do klatki piersiowej. Układamy pierś w miseczce. W tym celu należy wsunąć dłoń do miski i delikatnie podnieść pierś, wygarniając ją spod pachy. Podczas tej czynności przytrzymujemy fiszbinę drugą ręką, aż do momentu kiedy idealnie umiejscowimy pierś w miseczce.

 

 

Etap 3.

esq15103

Pochylamy się do przodu. Delikatnie łapiemy stanik za fiszbiny i potrząsamy nim w lewo i w prawo. Dzięki temu piersi odpowiednio ułożą się w miseczkach.

 

 

 

Etap 4.

esq15104

Regulujemy ramiączka. Ich długość zależy od wzrostu kobiety. W tym celu możemy je zsunąć z ramion, aby swobodnie sięgnąć do regulatorów. Odpowiednio dopasowane ramiączka podnoszą lekko biust, nie wpijają się i nie spadają z ramion.