Sto twarzy sukienki koktajlowej

Wyróżniony Sto twarzy sukienki koktajlowej
Mała czarna, princeska, a może bombka? Przedstawiamy rodzaje sukienek koktajlowych.

Jak tak naprawdę wygląda sukienka koktajlowa? Przeglądając modele dostępne na stronie możemy z łatwością zauważyć, iż nie sposób jednoznacznie scharakteryzować tego typu kreacji. Pod pojęciem „sukienka koktajlowa” kryje się bowiem niezliczona ilość fasonów oraz wzorów. Niezwykle bogata jest również dostępna gama kolorystyczna. Sukienki tego rodzaju szyte są bowiem zarówno z tkanin wzorzystych (nierzadko połyskujących czy też zdobionych efektownymi aplikacjami), jak i stonowanych. Niemniej jednak pewne jest to, iż sukienka koktajlowa powinna być przede wszystkim wygodna. To niezwykle ważne, gdyż ten rodzaj kreacji często zakładany jest na uroczystości trwające aż do białego rana, takie jak różnego rodzaju bankiety, wystawne kolacje czy nawet wesela. Naturalnie nie oznacza to wcale, iż jesteśmy skazane na noszenie modeli oversize’owych. Wręcz przeciwnie! Sukienka koktajlowa powinna być bowiem odpowiednio dopasowana do figury. Dzięki temu kreacja nie tylko nie będzie krępować naszych ruchów, ale ponadto podkreśli zalety sylwetki jednocześnie maskując jej mankamenty.

Klasyka czyli mała czarna

Tak zwana „mała czarna” to bez wątpienia najpopularniejszy model sukienki koktajlowej. Wspomniane określenie odnosi się oczywiście do krótkiej, prostej kreacji w kolorze ponadczasowej czerni. Ten model sukienki koktajlowej spopularyzowała Coco Chanel, czyli jedna z najsłynniejszych projektantek mody. Które panie będą najlepiej prezentować się w typowej małej czarnej? Tak naprawdę opisywany model sukienki koktajlowej może być noszony przez dosłownie wszystkie kobiety, bez względu na rodzaj posiadanej przez nie figury. Mała czarna jest bowiem kreacją uniwersalną. Więcej informacji na temat opisanego modelu sukienki znajdziesz w artykule https://dziendobry.tvn.pl/a/czarna-sukienka--na-jaka-okazje-bedzie-dobra.

Bombka niekoniecznie na święta

Kolejnym typem sukienki koktajlowej jest tak zwana bombka, posiadająca dopasowaną część górną oraz mocno rozbudowany, okrągły dół. Osiągnięcie efektu zaokrąglenia dolnych partii kreacji uzyskiwane jest między innymi dzięki tzw. drapowaniom. Niestety, bombka zarezerwowana jest głównie dla jednego typu figury. Mowa o sylwetce typu kielich przypominającej kształtem odwrócony trójkąt. Wszystko z uwagi na fakt, iż opisywany krój dość mocno poszerza linię bioder.

Princeska dla każdej księżniczki

Princeska – podobnie jak opisana powyżej mała czarna – także zaliczana jest do rodzaju sukienek uniwersalnych. W związku z powyższym będzie ona pięknie prezentować się na dosłownie każdej kobiecie, bez względu na typ figury czy też wzrost. Klasyczna princeska posiada dopasowaną górę oraz rozkloszowany dół. Z reguły kończy się tuż przed kolanem, niemniej jednak obecnie dostępne są zarówno modele dłuższe, jak i krótsze.

W kształcie trapezu

Ostatnim, nie mniej interesującym fasonem jest sukienka trapezowa posiadająca kształt litery „A”. Ten typ sukienki koktajlowej sprawdzi się zwłaszcza w przypadku pań noszących większy rozmiar ubrań, jak i kobiet pragnących zatuszować mankamenty sylwetki np. wystający brzuszek, brak wcięcia w tali czy też obfite biodra. Warto dodać, iż sukienka w kształcie trapezu uznawana jest powszechnie za najwygodniejszą spośród wszystkich kreacji koktajlowych. Z tego względu wiele firm decyduje się na tworzenie sukienek codziennych o kroju trapezowym. Więcej informacji na temat sukienek noszonych na co dzień znajdziesz na stronie https://www.vangraaf.com/pl/cat/201001003/sukienki-codzienne/.