Stowarzyszenie Mierz Wysoko po raz piąty łączy siły z Galerią Łomianki

Stowarzyszenie Mierz Wysoko, wspierające młodych ludzi z Warszawskiej Pragi Północ w wykorzystywaniu ich potencjału i rozwijaniu swoich możliwości, wspólnie z Galerią Łomianki organizuje piątą zbiórkę rowerów i sprzętu rowerowego. Akcja łączy w sobie działanie o charakterze charytatywnym z szerzeniem idei recyklingu – „Nie wyrzucaj, podaj dalej!”.

Akcja zbiórki rowerów jest organizowana na terenie Galerii Łomianki cyklicznie od 2018 roku i wpisuje się w długofalową strategię CSR obiektu. Jej celem jest zebranie jak największej ilości rowerów i sprzętu rowerowego, części rowerowych, a także akcesoriów i narzędzi przydatnych podczas dokonywania napraw, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu, by później trafić w ręce jego podopiecznych. W ramach inicjatywy powstaje również stanowisko Mobilnego Warsztatu Rowerowego umożliwiającego dokonanie darmowych przeglądów sprzętu rowerowego oraz drobnych napraw, takich jak ustawienie hamulców, przerzutek, załatanie dętki lub smarowanie łańcucha.

Wydarzenie, oprócz charytatywnego charakteru, wpisuje się w ideę szeroko pojętego recyklingu i umożliwia nadanie drugiego życia sprzętowi rowerowemu zalegającemu w garażach łomiankowskiej społeczności.

Charytatywna zbiórka rowerów jest tylko częścią projektu, w ramach którego podopieczni Stowarzyszenia mają możliwość rozwijania, zarówno umiejętności manualnych, jak i kompetencji miękkich. Pod okiem członków Stowarzyszenia mają oni możliwość nauki majsterkowania, naprawiania sprzętu i tworzenia własnych pojazdów w warsztacie rowerowym przy ul. Brzeskiej. Opiekunowie starają się rozwijać też w młodych ludziach chęć pomocy i odbywania wolontariatu.  

Wydarzenie zaplanowano na 12 września. Zbiórka odbędzie się na placu przy Galerii Łomianki.