SWATCH STAWIA NA MATERIAŁY PRZYJAZNE ŚRODOWISKU! KULTOWE WZORNICTWO PIERWSZYCH MODELI SWATCH W DUCHU BIO!

Od swojego powstania w 1983 r. Swatch trzyma rękę na pulsie. Nadszedł czas na kolejną innowację - kolekcję zegarków wykonanych z materiałów pochodzenia naturalnego. To pierwszy raz, kiedy szwajcarskiemu producentowi zegarków udało się zastąpić tradycyjnie materiały stosowane w produkcji seryjnej, materiałami wytworzonymi z naturalnych składników. Premiera nowej kolekcji „1983”, która nawiązuje do kultowego wzornictwa pierwszych modeli Swatch, otwiera nowy rozdział w historii marki: PRZYJAZNY ŚRODOWISKU!

 

Innowacja zawsze była siłą napędową, która określała osobowość marki Swatch. Kolekcja „1983” kontynuuje tę tradycję dzięki dwóm nowym materiałom, z których została wytworzona, pochodzenia naturalnego, pozyskanymi z nasion rącznika pospolitego. Wszystkie elementy spełniają wysokie wymogi jakości swiss made, które obowiązują w Swatch.

Nowe opakowania zegarków są również zgodne z nowymi standardami. Zostały wykonane z papierowej pianki - innowacyjnej mieszanki na bazie skrobi ziemniaczanej i tapioki. Dzięki temu opakowania są w pełni biodegradowalne i można je poddać recyklingowi wraz z odpadami papierowymi lub kompostować w domu.

Przełom, taki jak ten, zasługuje na wyjątkowe wzornictwo: kolekcja „1983” nawiązuje do początków marki. Sześć nowych modeli to nowa interpretacja pierwszych, kultowych zegarków Swatch. Kolekcja 1983 to odświeżona, współczesna wersja klasyki w duchu BIO!