Świąteczne śniadanie? Podaj do niego latte!

Większość Polaków nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Picie gorącego, aromatycznego napoju tak nam weszło w nawyk, że delektujemy się nim przy każdej możliwej okazji. Dlatego w świąteczny poranek, kiedy czasu na relaks mamy zdecydowanie więcej niż zwykle, sięgnijmy po pyszną trójwarstwową kawę latte macchiato. Jak ją przygotować?

Kawa biała do śniadania

Dlaczego warto postawić na latte? Napój ten ma subtelny mleczny aromat, ale czuć w nim także nuty esencjonalnej kawy. Do śniadania pasuje znakomicie, zwłaszcza jeśli na stole znajdują się różne słodkie wypieki. Takie połączenie zapewni nam wiele ciekawych doznań smakowych.

Kawa latte czy latte macchiato?

W kawiarni możemy zamówić albo kawę latte, albo latte macchiato. Samo słowo „latte” po włosku oznacza „mleko”, a nie kawę. Kawa latte różni się od latte macchiato sposobem przygotowania. W przypadku kawy latte do porcji espresso dodaje się spienione mleko, dzięki czemu na powierzchni kawy pozostaje gruba warstwa mlecznej pianki. Latte macchiato z kolei powstaje w ten sposób, że do spienionego mleka dodaje się powoli gorącą porcję espresso, w efekcie czego powstają trzy warstwy – na dole płynne mleko, w środku aromatyczna kawa, a na wierzchu mleczna pianka. Obie kawy podaje się w wysokich, przezroczystych szklankach, które pięknie eksponują wygląd napojów.

Jak przygotować kawę latte w domu?

Przyrządzenie kawy latte czy latte macchiato samodzielnie w domu może wydawać się skomplikowane. Najpierw trzeba zrobić espresso zgodnie z baristyczną sztuką, później konieczne jest przygotowanie spienionego mleka, następnie trzeba umiejętnie połączyć te składniki…

Można jednak ułatwić sobie zadanie i świąteczną kawę latte zaparzyć w prostszy sposób. Umożliwi nam to ekspres ciśnieniowy oraz dwie kapsułki (z mlekiem i kawą).

Z ekspresem na kapsułki w ciągu kilku chwil jesteśmy w stanie przygotować doskonałą kawę espresso, która jest niezbędnym elementem latte. Z mleka z kolei powstanie baza naszego napoju. Z połączenia tych dwóch kapsułek powstanie idealna kawa, która z pewnością stanie się smacznym uzupełnieniem świątecznego śniadania.

Jaki ekspres na kapsułki wybrać?

Już wiemy, jak przygotować idealną kawę latte – pozostaje nam więc już tylko wybrać odpowiedni ekspres na kapsułki, który umożliwi nam przyrządzenie pysznych, aromatycznych napojów dla całej rodziny. Przy zakupie warto zwracać uwagę na takie funkcje urządzenia jak system wysokiego ciśnienia, pod którym parzona jest kawa, szybki system podgrzewania wody czy tryb Eco, który pozwala ograniczyć zużycie energii przez automatyczne wyłączenie po kilku minutach bezczynności. Wszystkie powyższe udogodnienia mają ekspresy od NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Ponadto charakteryzują się one oryginalnym designem, dzięki czemu łączą w sobie użyteczność i estetyczny wygląd.