Uchwyć swoje najważniejsze chwile aparatem Nikon Z fc

Nikon prezentuje dziś najnowszy aparat bezlusterkowy, który wkrótce trafi na rynek — niepowtarzalny, stylowy i efektowny aparat Nikon Z fc. Dopracowany do perfekcji, autentycznie klasyczny aparat — łączący w sobie oszałamiającą stylistykę retro z innowacjami — jest zarówno narzędziem artystycznym, jak i wyrazem osobistej ekspresji. Aparat Nikon Z fc to idealny dodatek do każdego stroju i sytuacji. Stanowi połączenie stylu i znakomitych parametrów, a jego zaawansowane funkcje gwarantują, że zrobisz wrażenie swoimi zdjęciami – zamieniając codzienne chwile w oszałamiające obrazy. 

 

To aparat dla tych, którzy cenią design i chcą osiągnąć nowy poziom fotografowania. Oparty na dziedzictwie i niezrównanej historii innowacji firmy Nikon. Nikon Z fc jest inspirowany legendarnym modelem Nikon FM2 — przełomową lustrzanką analogową wprowadzoną w 1982 r. Korpus aparatu jest w luksusowym stylu pokryty wysokiej jakości materiałem przypominającym w dotyku skórę, którego czarny kolor podkreśla najwyższą klasę wykończenia. Proste, ale wyrafinowane pokrętła zapewniają poczucie pełnej kontroli nad parametrami fotografowania oraz przyjemność z modyfikowania ustawień. Każde z nich zostało pięknie wykonane z rzeźbionego aluminium, co oznacza, że radość z fotografowania zaczyna się od dotyku.

Kompaktowy i lekki aparat Nikon Z fc został zaprojektowany tak, aby zawsze był przy Tobie, dlatego ma wielkość idealną do noszenia na ramieniu lub włożenia do torby. Ze względu na połączenie kunsztownego wykonania z najnowocześniejszą technologią, doskonale nadaje się do fotografii ulicznej, modowej i nie tylko.

Niezależnie od tego, czy jesteś na koncercie, czy w muzeum, dzięki wyjątkowym możliwościom rejestrowania obrazu w słabym świetle lub w ciemności, aparat pozwoli Ci osiągnąć nowy poziom jakości zdjęć. Ponadto ruchomy monitor, który można obrócić do przodu, automatycznie przełączając aparat w tryb autoportretu, sprawia, że jest to też doskonałe narzędzie do wykonywania autoportretów. Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy aparat, czy kolejny w kolekcji sprzętu firmy Nikon – Z fc jest idealny do każdej torby fotograficznej.

Jeśli chcesz wykonywać portrety ludzi lub zwierząt domowych, inteligentny autofokus z wykrywaniem oczu to funkcja aparatu Nikon Z fc, której potrzebujesz, automatycznie ustawiająca ostrość na oku obiektu zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania — nawet jeśli osoba lub zwierzak się porusza.

Do tego jeszcze dochodzi możliwość wyrażania swojej kreatywności. W aparacie jest dostępnych 20 kreatywnych ustawień Picture Control zapewniających niepowtarzalną ekspresję zdjęć. Wybierając motywy o różnych parametrach, takich jak odcień, zabarwienie i nasycenie, można wyrażać różnorodne nastroje, a także dostosowywać efekty do własnych upodobań. Oprócz samego aparatu firma Nikon wprowadza na rynek dwa nowe obiektywy, które stanowią dopełnienie klasycznego stylu; obiektyw NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR Silver Edition oraz obiektyw NIKKOR Z 28mm f/2.8 SE.

Z myślą o osobach chcących podkreślić swój wygląd, wraz z aparatem Nikon Z fc została wprowadzona specjalna wersja designerskiego skórzanego paska firmy Hawkesmill, który będzie oferowany tylko przez ograniczony czas. Pasek jest dostępny przy zakupie aparatu w sklepie Nikon Store.