W DĄŻENIU DO IDEALNEJ SYLWETKI

eric150115
Nowoczesne rozwiązania z zakresu kosmetologii wspierające proces odchudzania.

W dzisiejszych czasach obowiązującym kanonem piękna kobiecego ciała jest szczupła sylwetka oraz jędrna, gładka i zadbana skóra, pozbawiona cellulitu. Z tego względu z roku na rok wzrasta zainteresowanie bezinwazyjnymi zabiegami modelującymi sylwetkę wspierającymi proces odchudzania. Aby wiosną zachwycać idealną figurą, warto już teraz pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji i zabiegach, które pomogą ją wymodelować.

W gabinetach kosmetycznych wykonuje się cały szereg zabiegów mających na celu wymodelowanie sylwetki oraz zredukowanie cellulitu. W zależności od stadium problemu proponowane są pacjentkom indywidualnie dobrane terapie. Żadna z metod, niestety, nie gwarantuje stu procentowej skuteczności. Jeśli jednak zabiegi kosmetyczne będą stosowane razem z właściwą dietą, aktywnością fizyczną oraz domową pielęgnacją, jest dość duża szansa na uzyskanie pożądanego efektu.

Jaki jest główny cel zabiegów modelujących i redukujących cellulit? Przede wszystkim to  intensyfikacja pracy układu krwionośnego i limfatycznego, zwiększenie tempa przemiany materii, uaktywnienie przezskórnej wymiany osmotycznej, zmniejszenie objętości adipocytów. Gabinetowe kuracje modelujące mają też za zadanie poprawić elastyczność tkanki łącznej, wyeliminować toksyny, a także zmniejszyć obrzęk.

PRESOTERAPIA, CZYLI TERAPIA UCISKOWA
Presoterapia jest intensywnym masażem pompująco – ugniatającym obsługiwanym przez rękawy uciskowe odrębne dla każdej z kończyn oraz pas na okolicę brzucha. Każdy rękaw uciskowy składa się z kilku komór powietrznych, które są stopniowo napełniane powietrzem, aby uzyskać odpowiedni efekt terapeutyczny. Powtarzająca się, sekwencyjna kompresja komór powietrznych oddziaływuje na kilka warstw zarówno na tkanki jak i układ naczyniowy (układ krążenia i układ naczyń limfatycznych). Takie połączenie intensyfikuje pracę układu krwionośnego i limfatycznego, co w efekcie poprawia funkcjonowanie metabolizmu i zmniejszona zostaje objętość komórek tłuszczowych. Co więcej, pobudza wymianę gazową w organizmie, zasila w tlen, a także stymuluje proces pocenia przez co oczyszcza organizm z toksyn. Dużą popularnością cieszą się obecnie modele urządzeń do presoterapii, bazujące również na działaniu termicznym na nasze tkanki. Zastosowanie tych technologii to wysokie bezpieczeństwo zabiegowe, brak podrażnień oraz, co najważniejsze, skuteczność. Efekty kuracji takim urządzeniem są bardzo obiecujące, gdyż mamy możliwość poprawy sylwetki, w wybranych newralgicznych obszarach ciała. Dodatkowym plusem tej metody jest zauważalna poprawa jędrności, odżywienia oraz napięcia skóry, a także redukcja nieapetycznego cellulitu. Ponadto zabieg w odczuciu dla klienta jest niezwykle przyjemny dlatego też doskonale relaksuje i redukuje stres. Presoterapię najkorzystniej wykonywać w połączeniu z kosmetykami zawierającymi substancje aktywne o działaniu wyszczuplającym, gdyż kombinezon poprzez okluzję będzie intensyfikował ich działanie.

BANDAŻE WYSZCZUPLAJĄCE
Zabieg bandażowania polega na owijaniu ciała specjalnym, dobrze przylegającym bandażem. Bandażami nasączonymi wysoce skoncentrowanymi aktywnymi składnikami poddaje się takie obszary ciała jak: nogi, brzuch, pośladki, ramiona. Podczas zabiegu składniki z bandaża uwalniają się i stopniowo penetrują w głąb skóry. Dodatkowo owija się klientkę folią, okrywa kocem, w celu podniesienia temperatury i nasilenia działania zabiegu. Klientka w takich warunkach pozostaje przez około 30 minut, po czym bandaż jest usuwany. Bogate formuły są oparte na sprawdzonych składnikach, takich jak: kofeina, escyna, tygrysia trawa, morszczyn pęcherzykowaty, ester kwasu nikotynowego. Bandaże stanowią doskonałe połączenie z zabiegiem presoterapii.

SUBSTANCJE WYSZCZUPLAJĄCE I NIWELUJĄCE CELLULIT
Skuteczna terapia wyszczuplająca nie może się obejść bez wspomagającej pielęgnacji substancjami wyszczuplającymi, którą można zastosować w gabinecie, ale również w warunkach domowych. Korzystne jest stosowanie przez pacjentki preparatów kosmetycznych, które w swoim składzie zawierają:

• Glaucynę - otrzymywana z siwca żółtego (Glaucium flavum). Stymuluje proces lipolizy i kontroluje metabolizm lipidów. Przyspiesza przemianę materii, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zapobiega odkładaniu się substancji lipidowych w warstwie podskórnej. Pobudzając drenaż limfatyczny, zmniejsza objawy cellulitu i zapobiega nierównomiernemu rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej.
• Synefrynę – naturalny substytut efedryny, pozyskiwana z niedojrzałych owoców gorzkiej pomarańczy. Działa termogenicznie, intensyfikuje działanie układu krążenia, nasila lipolizę.
• Phytosonic ™ – złożona substancja pochodzenia roślinnego, pozwala na zwalczenie hipertrofii w tkance tłuszczowej. Phytosonic ™ selektywnie rozbija przerośnięte adipocyty, nie niszcząc ich (rozbijanie adipocytów  zachodzi zarówno w stadium preadpipocytu, jak dojrzałego adipocytu). Phytosonic stymuluje również określony rodzaj proteaz, prowadząc do remodelowania tkanek oraz bierze udział w modelowaniu tkanki tłuszczowej, poprzez wywieranie działania zbliżonego do technologii ultradźwięków.
• Jod wolny i jego związki – które mają zdolność aktywowania lipazy i przeciwdziałania tworzeniu się tłuszczu w komórkach tłuszczowych, dlatego w preparatach kosmetycznych wykorzystuje się wyciągi roślinne z wybranych gatunków wodorostów, które są bogate w ten pierwiastek (na przykład algi należące do gatunku - morszczyn pęcherzykowaty Fucus vesiculosus oraz listownica palczasta Laminaria digitata);
• Saponiny – są to związki zmniejszające obrzęk występujący w cellulicie, powstający w wyniku wzmożonej retencji płynów w przestrzeniach międzytkankowych, który ma związek z nieprawidłowym krążeniem krwi i limfy. Przykładem jest: hederyna występująca w bluszczu, ruskogenina występująca w iglicy włoskiej oraz escyna, która jest składnikiem kwiatów kasztanowca;
• Slimexir ® – połączenie kompleksu X – melt® (cztery różne ksantyny redukujące adipocyty, są to pochodne puryny i należą do nich kofeina, teofilina, aminofilina i teobromina), ekstraktu z karczocha (Cynara scolymus) oraz polisacharydu Levan zbudowanego z molekuł fruktozy. Slimexir® przyczynia się do aktywacji lipolizy, regulacji zaburzeń krążenia krwi, stworzenia napinającego i nawilżającego filmu na powierzchni skóry.

Podsumowując warto zaznaczyć, że modelowanie sylwetki jest procesem długotrwałym, wymagającym regularności, konsekwencji działania i najlepsze efekty osiąga się wówczas, gdy terapia będzie przebiegać wielokierunkowo, tzn. jeśli zastosowane zostaną wszystkie zalecenia proponowane przez specjalistów.


eric1501151

Mgr Ewa Kawka jest absolwentką dietetyki i kosmetologii oraz studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego w zawodach medycznych na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pasjonuje się żywieniem w chorobach dietozależnych, współpracą kosmetologa i dietetyka w pracy nad zachowaniem dobrej kondycji skóry i modelowaniem sylwetki oraz wizażem. Autorka jest konsultantką i szkoleniowcem firmy KLAPP Cosmetics (www.klapp-cosmetics.pl)