W jakich wariantach można kupić buty marki Hoka One One?

Hoka One One to francuska marka, która znana jest z wysokiej jakości butów do biegania. Została założona przez specjalistów z innych firm, którzy chcieli postawić na bardziej luksusowy sprzęt. Wiele modeli francuskiego producenta da się znaleźć na stronie sklepnapieraj.pl. W jakich wariantach można kupić tutaj buty i czym wyróżniają się one względem konkurencji?

Dlaczego buty Hoka One One są tak popularne?

Nazwa butów Hoka One One jest po części inspirowana językiem Maori, gdzie "Onay Onay" znaczy "czas na lot". Odnosi się to bezpośrednio do wyjątkowej amortyzacji sprzętu, gdzie zastosowano bardzo grubą piankę. Buty nadają się idealnie do biegania po wysokich górach, gdzie mniejszym problemem są przeszkody w formie skał czy nierówności terenowe. Nie dziwi więc, że z butów korzystają znani biegacze na ultra maratonach górskich w okolicy Mount Blanc. Często używają ich również polscy sportowcy, tacy jak Patrycja Bereznowska, która pobiła rekord świata w biegu 24-godzinnym. 

Buty francuskiego producenta są również popularne ze względu na uniwersalność. Sprawdzają się świetnie również na nawierzchniach asfaltowych, przez co problemem nie są długie biegi po miastach. Buty Hoka One One pomimo grubości są bardzo lekkie. Początkowo mogą wydawać się toporne, ale dają tak naprawdę sporo komfortu stopom i pozwalają im opóźnić zmęczenie. Buty są elastyczne, przez co problemem nie jest wykonywanie częstych skrętów w celu wyminięcia przeszkód. Buty Hoki One One są przy okazji dość niedrogie, jak na komfort, który dają biegaczowi.

 

Jakie modele butów można kupić w sklepie?

 

Sporo butów marki Hoka One One można znaleźć w sklepie sklepnapieraj.pl. Duży jest przedział rozmiarów, które dopasują się do mniejszych stóp, jak i tych rzadziej spotykanych (warianty od 38 do 49). Buty mają bardzo różne kolory, gdzie wyróżnia się czerwień modelu Clifton 7 albo błękit wariantu SpeedGoat 4. Można je także kupić w wersji trekkingowej Kaha GTX, które przydadzą się przy standardowym wchodzeniu na wyższe góry. Na wszystkich butach da się znaleźć charakterystyczne logo producenta, którym można zaimponować znajomym.

Buty można kupić w zależności od nawierzchni, po jakiej ma się zamiar biegać. Do wyboru są modele Hoka One One zarówno na asfalt, jak i na strome góry o nierównej nawierzchni. Do tych drugich należą elastyczne modele Mafate 2 albo niebiesko-pomarańczowe Torrent 2. Do biegania po betonowych i twardych trasach idealne będą wersje Hoki One One Clifton 8. Bardziej wszechstronne są czarno-niebiesko-żółte modele Speed 2, w których można biegać niezależnie od nawierzchni.