Warsaw Fashion Film Festival 2014

wff140304a
Już dziś o 20:00 startuje po raz trzeci Warsaw Fashion Film Festival. Jest to jedyny polski festiwal dedykowany wyłącznie filmom poświęconym modzie.

W przeglądzie zostaną zaprezentowane najlepsze światowe produkcje, często będące premierami w Polsce. W ramach Festiwalu organizowany jest również konkurs na najlepszą etiudę zrealizowaną przez polskich twórców (film autorski, artystyczny, którego głównym bohaterem jest moda).

wff140304b

Celem Festiwalu jest stworzenie nowej kategorii, która będzie połączeniem świata mody i filmu. Dlatego oprócz pokazów najlepszych światowych dokumentów o modzie i promocji młodych, polskich twórców, ważnym elementem Festiwalu są warsztaty oraz wykłady filmowców i kreatorów mody.

Obserwując rolę filmu w międzynarodowym świecie mody uznaliśmy, że  również na rodzimym rynku powstają doskonałe produkcje, które nie mają jak trafić na duży ekran i do szerokiego grona odbiorców.


Warsaw Fashion Film Festival to nie tylko prezentacja filmowej twórczości dedykowanej modzie, ale również przemyślana próba zebrania i analizy tego typu projektów.