Włosy w odcieniu mrożonej kawy - letnie trendy w koloryzacji

Tegoroczne lato obfituje w trendy koloryzacji – zarówno „ton w ton”, odpowiadającej naturalnym kolorom włosów, jak i zupełnie szalonych, intensywnych barw. Naturalne koloryzacje mają za zadanie pogłębić nasz oryginalny kolor lub zmienić go jedynie o kilka tonacji, ocieplić lub ochłodzić i pokryć ewentualne siwe włosy. W drogeriach pojawiają się także produkty do koloryzacji alternatywnych, pełne tęczowych, szalonych barw. Jakie farby do włosów wybrać na lato?

Jeśli zdecydujemy się na naturalnie wyglądającą koloryzację, tego lata najbardziej trendy są odcienie brązu przywodzące na myśl również modną, parzoną na zimno kawę – cold brew, idealną na upalne dni. Trend cold brew hair jest idealny dla brunetek chcących dodać więcej życia swojej fryzurze w jednolitym kolorze. Refleksy w ciepłym, nieco rudawym odcieniu brązu ocieplą kolor i nadadzą mu świeżości. Farba do włosów odpowiednia do wykonania refleksów w modnym odcieniu cold brew hair powinna mieć intensywny, ciepły odcień głębokiego brązu, taki jak na przykład Casting Creme Gloss od L’Oréal Paris w odcieniu 525 – Czekoladowy Ganasz. Zastąpienie klasycznej farby do włosów kremem koloryzującym, który utrzymuje się na włosach do 28 myć, czyli przez około trzy tygodnie, jest dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących eksperymentować z włosami i zmieniać ich kolor wraz z nadchodzącymi trendami. Krem koloryzujący, w przeciwieństwie do klasycznej, trwałej farby do włosów z amoniakiem, nie naraża struktury włosów na zniszczenie, ponieważ barwnik nie wnika do wnętrza włosa, a jedynie „oplata” go i powoli zmywa się wraz z upływem czasu i kolejnymi myciami.

Modna farba do włosów blond

Inną propozycją na lato, odpowiednią dla blondynek, są włosy w odcieniach różowego i truskawkowego blondu, przywodzącego na myśl gumę balonową, słodkie pianki i watę cukrową. W zależności od planowanej intensywności różu do modnej, letniej koloryzacji możemy użyć kremu koloryzującego, który nada włosom zmywalny, tymczasowy kolor na kilka tygodni, zmywalnego, jednodniowego sprayu lub produktu hair make-up, na przykład z serii Colorista L’Oréal Paris, idealnych do wykonania pasemek w pięknym, pastelowym odcieniu różu, lub dla odważnych – permanentnej farby w kolorze truskawkowego blondu albo modnego koralowego różu, inspirowanego kolorem roku Pantone, którym jest właśnie piękny i inspirujący Living Coral. Tegoroczne lato to również powrót modnych kilka sezonów temu siwych i szarych odcieni, które łatwo uzyskać na jasnych włosach.

Dobierając farbę do wykonania modnej koloryzacji, musimy pamiętać o trzech kwestiach: odcieniu naszej skóry i kolorze oczu, a także podstawowym kolorze naszych włosów. Farba do włosów w ciepłym odcieniu nie będzie wyglądać korzystnie przy chłodnym odcieniu skóry, tak jak znów modne srebrzyste i gołębie szarości nie dodadzą urody osobom o ciepłej, złocistej skórze i miodowo-brązowych oczach. Dobrym pomysłem jest zrobienie wizualizacji docelowego efektu farbowania w programie graficznym lub wypróbowanie zmywalnej koloryzacji jednodniowej przed poważniejszą decyzją o farbowaniu na dłużej.