WSAIB – fascynujące studia w Gdyni

Wyróżniony WSAIB – fascynujące studia w Gdyni

Jeśli chcesz studiować nad Bałtykiem wybierz się na studia. Trójmiasto ma do zaoferowania wiele kierunków studiów licencjackich i magisterskich. Wśród najmodniejszych kierunków znajduje się Bezpieczeństwo wewnętrzne i Logistyka. Studia te wymagają ukończenia szkoły średniej i złożenia egzaminu maturalnego. Gdynia to doskonałe miejsce na studia. Szkoła wyższa zapewnia świetne warunki kształcenia na kilku nowoczesnych kierunkach, dzięki czemu po ukończeniu studiów nie ma problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy. Ponadto blisko stąd blisko nad morze, co stanowi dodatkowy atut dla wszystkich miłośników sportów wodnych oraz morza.

 

Kierunki studiów wyższych w WSAiB

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni pozwala na wybór różnych kierunków studiów. Do najbardziej popularnych należą obecnie Administracja, Zarządzanie, Logistyka, a także Detektywistyka i Ochrona Osób i Mienia oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Można też studiować Prawo albo bardziej uniwersalny kierunek - Studia Menadżersko-Prawne albo Administrację czy Finanse i Rachunkowość.

Prawo oraz Studia Menadżersko-Prawne

Już od wielu lat studia prawnicze cieszą się nie tylko ogromną popularnością, lecz również prestiżem. Warto jednak rozważyć kwestię wyboru studiów prawniczych i jeśli nie mamy pewności, że sprawdzimy się w zawodzie prawnika ze względu na zainteresowanie biznesem, możemy wybrać Międzywydziałowe Studia Menadżersko-Prawne. To kierunek studiów, które po uzyskaniu tytułu licencjata lub magistra umożliwią podjęcie pracy na kierowniczych stanowiskach we wszystkich sektorach gospodarczych i w instytucjach państwowych. Studia te są realizowane we współpracy Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania. To innowacyjny kierunek studiów łączący kompetencje z dwóch dziedzin wiedzy – Zarządzania i Prawa.

Bezpieczeństwo Wewnętrzne – studia dla ambitnych

Studia na kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego to kierunek stworzony dla osób zainteresowanych pracą w służbach mundurowych. Zajęcia odbywają się w Gdyni i Lęborku. Studia dzielą się na teorię oraz część praktyczną, w trakcie której studenci mają możliwość poznać różne techniki samoobrony, przeanalizować procesy karne na podstawie case studies i zobaczyć jak wygląda praca w laboratorium kryminalistycznym. Ponadto studia te mają charakter interdyscyplinarny, a ich program obejmuje przygotowanie z dziedziny zarządzania oraz nauk prawnych i ekonomicznych, a także starannego przygotowania w zakresie organizacji administracji publicznej w Polsce. Więcej informacji nt. planu studiów znajdziesz na stronie uczelni https://wsaib.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/bezpieczenstwo-wewnetrzne

Logistyka – jeden z najciekawszych kierunków w WSAiB

Studia na kierunku Logistyka dają ogromne możliwości rozwoju kariery zawodowej.  Już w trakcie studiów studenci tego kierunku zostają zatrudnieni na etat w firmie logistycznej, dzięki czemu zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz również cenne doświadczenie w zawodzie logistyka. Oprócz podstawowych przedmiotów kierunkowych słuchacze tego kierunku zgłębiają również wiedzę z pokrewnych dziedzin, tj. zarządzanie i marketing.