Wyposaż swój dom na lato!

Nadeszło lato, a wraz z nim: długie dni i upały. Co przyda się w domu lub mieszkaniu w taką pogodę? O czym musisz pamiętać? Już mówimy! Wszystkie produkty opisane poniżej znajdziesz w sklepie naczynia.olkusz.pl.

 

Moskitiery – siatki na okna i drzwi

 

Jeśli jeszcze nie masz w domu moskitier to zmień to czym prędzej! Im dłużej czekasz tym więcej komarów i much rozgaszcza się w Twoim domu. Chyba każdy miał sytuację kiedy próbował zasnąć, a denerwująca muszka kręciła mu się ciągle przy uchu. Albo budził się z całymi rekami pogryzionymi przez komary. Niestety, okna otwierać trzeba, musimy wietrzyć, szczególnie nocą, kiedy powietrze jest chłodniejsze. Wówczas niestety najwięcej owadów wlatuje nam do mieszkania lgnąc do światła żarówki. Tymczasem wystarczy użyć moskitiery i przepływ powietrza w domu będzie, a owady pozostaną a oknem.

 

Składany stolik z krzesłami na wycieczkę

 

Lato to czas wycieczek. Nad jezioro, nad morze, na mazury czy w góry. Jeśli jest to wycieczka samochodowa, warto wziąć ze sobą składany stolik z krzesełkami. Taki zestaw nie zajmie dużo miejsca w aucie a uprzyjemni spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Dodatkowo stolik mniejszy ryzyko że postawiony kubek lub miska na ziemi przewróci się przez nierówności podłoża.

 

Kociołek żeliwny na ognisko

 

Co to za wakacje bez ogniska? A jak już ognisko to może przy okazji pieczonki? Teraz ziemniaki pieczone są coraz rzadziej robione, ale kiedyś był to niezwykły przysmak. Do przygotowania na ognisku pieczonek lub innego dania jednogarnkowego doskonale sprawdzi się żeliwny kociołek. Wypróbuj, poczujesz smak sprzed lat.

 

Fotel wiszący lub hamak

 

W domu latem wiszący fotel to idealne miejsce do relaksu! Tak zwany fotel brazylijski można powiesić pod sufitem w salonie, ale też w altance lub na tarasie. W jedną rękę weź książkę, w drugą chłodny napój, na nos przeciwsłoneczne okulary i poczujesz się jak na wczasach!