Wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych - jakie produkty wybrać?

Wyróżniony Wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych - jakie produkty wybrać?
W ostatnich latach społeczeństwo polskie starzeje się coraz szybciej. Z takim stanem rzeczy wiąże się wiele zjawisk, które przekładają się na codzienne życie. Jedną z nich jest aranżacja domu, w tym łazienki. Jest to bowiem miejsce, które dla bezpiecznego użytkowania powinno, być jak najbardziej dopasowane do potrzeb osób starszych czy niepełnosprawnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się na jakie elementy wyposażenia powinno zwracać się uwagę podczas aranżacji - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Kabina prysznicowa w łazience dla osób starszych i niepełnosprawnych

Łazienka, która jest zaprojektowana specjalnie dla osób starszych, niepełnosprawnych lub takich, które mają problemy z motoryką, powinna być jak najbardziej funkcjonalna. Oczywiście tak jak w każdym innym pomieszczeniu istotne są walory estetyczne. Jednak słowem przewodnim podczas aranżacji powinna być właśnie funkcjonalność. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się nie powinny podczas korzystania z łazienki, napotkać mogą na bariery, przeszkody. Warto zadbać także o to, by armatura sanitarna, sanitariaty, umywalki zostały umieszczone na optymalnej wysokości. Istotne jest także to, by w takiej łazience na podłodze znalazły się płytki antypoślizgowe. Poślizgnięcie w łazience jest bowiem jedną z częstszych przyczyn wypadków, które mają miejsce w domach.

Projektanci, którzy zajmują się aranżacją łazienki dla niepełnosprawnych zazwyczaj stawiają na kabiny prysznicowe zamiast wanien. Oczywiście rozwiązanie takie ma wiele zalet. Chociaż od razu trzeba przyznać, że kabiny prysznicowe z wysokimi brodzikami raczej w takim wnętrzu się nie sprawdzą. Najkorzystniej jest wybrać kabinę prysznicową z płytkim brodzikiem lub z odpływem liniowym. Chodzi o to, by podczas wchodzenia do kabiny bariery były jak najmniej uciążliwe lub by nie występowały wcale. Wtedy bez problemu z kabiny prysznicowej może skorzystać także osoba poruszająca się na wózku, o ile oczywiście kabina posiada optymalne wejście. Idealnie sprawdzają się kabiny Walk-In.

Kabiny Walk-In - designerskie i ergonomiczne!

Kabiny Walk-In kojarzone są głównie z designerskimi łazienkowymi aranżacjami. Oczywiście są to modele wyjątkowo nowoczesne, jednak także i funkcjonalne. Kabina taka składa się zazwyczaj z jednej lub z dwóch ścianek. Jeśli zamiast brodzika zostanie w niej zamontowany odpływ liniowy - wtedy podczas wchodzenia nie ma żadnych barier. Oczywiście ze względów konstrukcyjnych budynku nie wszędzie może być on zamontowane, w takich przypadkach jednak dobrym rozwiązaniem jest wybór płytkich brodzików prysznicowych, których ogromny wybór znajduje się w sklepie internetowym www.lazienkiabc.pl

Podczas wyboru kabiny prysznicowej warto jest zwrócić uwagę nie tylko na jej walory wizualne, ale także i na parametry techniczne. Kabina powinna zostać wykonana z trwałego i bezpiecznego szkła hartowanego. Ważny jest także system jezdny, jakość profili, atutem będą specjalne powłoki ochronne, które umożliwiają czyszczenie.

łazienka dla niepełnosprawnych