Zapach perfum, a kolor butelki

Wyróżniony Zapach perfum, a kolor butelki
Zapewne osoby, które na co dzień sporo obcują z zapachami, zauważyły pewną korelacją. Otóż producenci perfum i wód toaletowych z reguły pewne typy zapachów zamykają w buteleczkach w określonym kolorze. Dzięki temu, zanim powąchamy płyn, wiemy jakiego aromatu możemy się spodziewać. Jeżeli Ty też chcesz znać zapach po zerknięciu na opakowanie, zapoznaj się z naszą krótką ściągawką.

Butelki niebieskie lub z białego szkła

Takie flakoniki zazwyczaj skrywają zapachy morskiej bryzy i ozonowe. Niebieski kolor symbolizuje błękit morskich fal. Białe szkło przywodzi na myśl krystaliczną czystość. Doskonałym reprezentantem tego rodzaju perfum jest woda toaletowa Acqa di Gio. W męskiej wersji mamy do czynienia z białym prostopadłościanem z grubego szkła. Damski wariant to błękitny, lekko obły kształt, przypominający nieco kamień wyrzucony na plażę. Wygląd obu flakoników przywołuje na myśl morze, a zawartość tak też pachnie.

2


Czerwień i fiolet

Wybierając perfumy w opakowaniu w odcieniach czerwonego i fioletowego, możemy spodziewać się ciepłego, orientalnego zapachu. Często w takich flakonikach zaklęte są także nuty kwiatowe z domieszką przypraw i innych ciężkich akordów. Perfumy w fioletowych i czerwonych butelkach nie przypadną do gustu miłośnikom lekkich aromatów. Te zapachy świdrują nos i często pozostawiają za sobą długi ogon. Szukając perfum wieczorowych, na imprezę warto rozpocząć od zapoznania się w perfumerii zapachom zamkniętym we flakonach w tych kolorach.


Różowe, jasna zieleń i żółć

W takich buteleczkach najczęściej sprzedawane są perfumy lekkie – kwiatowe, cytrusowe lub przenikające obie grupy olfaktoryczne. Kompozycje zapachowe najczęściej są mało kontrowersyjne i zdecydowanie nadające się do używania na co dzień. Jest ten typ zapachów, który z dużym prawdopodobieństwem przypadnie do gustu większości osób. Wybierając perfumy na prezent dla osoby, której gustu zapachowego nie znamy, warto zdecydować się na wodę w różowej lub innym jasnym opakowaniu.

3


Czerń, brąz i inne ciemne flakoniki

W czarnych i ciemnych flakonach ukryte są najczęściej aromaty drzewne – drzewa sandałowego, cedru oraz skórzane. Jest to specyficzna grupa perfum, nierzadko odbierana jako elegancka, ale może męczyć miłośników lżejszych woni. Te zapachy nie zawsze sprawdzą się na co dzień, do biura (mogą być za ciężkie), za to są idealne na wieczorne wyjścia – do klubu, na randkę. Ciekawostką będzie, że perfumy w ciemnych butelkach często nadają się do użytkowania przez obie płcie, mimo że producenci handlowo kierują je albo dla kobiet, albo dla mężczyzn.