Zniewalający manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest najbardziej znanym i lubianym sposobem dbania o wygląd paznokci. Kobiety gdy go poznały wręcz pokochały. Polega na pokrywaniu płytki paznokcia specjalnymi lakierami czy różnymi zdobieniami. Jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które pragną by ich paznokcie wyglądały pięknie, a przy tym nie musiały by wykonywać go co kilka dni. Hybryda trzyma się na paznokciu średnio 3-4 tygodnie. Manicure hybrydowy można wykonać w profesjonalnym salonie, jak również w domu. To drugie miejsce zaczyna być coraz bardziej popularne, gdyż jest bardzo wygodne. Taki manicure ma również kilka sposobów wydłużania paznokcia, dzięki czemu przedłuża to również trwałość hybrydy.

Metody przedłużana paznokcia

Głównie wykorzystywana jest metoda żelowa i akrylowa. Żelowa dzieli się na: przedłużanie na tipsie, szablonie i na naturalnej płytce, natomiast akrylowa: na tipsie lub szablonie. Dzięki takim metodom przedłużone paznokcie wyglądają naturalnie, a wykonana na nich hybryda daje przepiękny efekt. Metoda żelowa na tipsie pozwala na dość długie przedłużenie paznokcia. Hybryda na tipsie utrzymuje się dość długo, a same wykonanie nie jest trudne i nie zajmuje bardzo dużo czasu. Same tipsy mają różne rozmiary, dzięki czemu dopasowanie do paznokcia staje się o wiele łatwiejsze. Metoda żelowa na szablonie pozwala uzyskać efekt naturalnego paznokcia lub jest łatwiejszym sposobem, gdy nie można dopasować tipsa, natomiast na naturalnej płytce pozwala wzmocnić strukturę paznokcia oraz zabezpieczy przed jego łamaniem.

Przedłużanie na tipsie i malowanie kolorem krok po kroku

Hybryda na tipsie daje piękny efekt wyglądu paznokcia oraz pozwala na wykonanie niesamowitych zdobień. Wszystko nakłada się łatwo i dzięki wzmocnieniu lampy UV/LED utrzymuje się kilka tygodni. Do wykonania hybrydy na tipsie będzie potrzebny żel jednofazowy lub trzyfazowy, pędzelek do żelu, pilnik średnio ziarnisty, kostka, cleaner, lampa UV, primer, waciki, tipsy, klej , gilotyna do skracania tipsów. Najpierw trzeba zdezynfekować dłonie, obciąć paznokcie na krótko, następnie zmatowić pilnikiem oraz kostką. Skórki odsunąć patyczkiem, cleanerem odtłuścić. Można nałożyć primer na paznokieć, pozwala na lepszą przyczepność żelu do płytki. Trzeba dopasować tipsa do paznokcia, następnie przykleić go specjalnym klejem, który jest do tego przeznaczony. Po przyklejeniu nadać tipsom upragniony kształt oraz zmatowić je. Na tipsy nałożyć żel, cienkimi warstwami trzy razy. Pierwsza warstwa pokrywa tips, druga nadaje kształt a trzecia wykańcza. Wszytko utwardzić w lampie UV 2-3 minuty i przemyć cleanerem. Po zrobieniu tipsów czas na nadanie koloru. Potrzebne będzie baza hybrydowa, wybrany kolor, top hybrydowy oraz cleaner. Najpierw trzeba nałożyć bazę na tips i utwardzić w lampie UV 2 minuty. Następnie nałożyć wybrany kolor i również utwardzić w lampie 2 minuty. Jeśli kolor dobrze nie pokrył tipsa to nałożyć kolejną warstwę lakieru i utwardzić w lampie. Na koniec nałożyć top nawierzchniowy, utwardzić w lampie UV i przemyć cleanerem. NA koniec skórki i paznokcie posmarować oliwką. Hybrydy na tipsie są gotowe.