5 powodów, dla których warto wybrać bezpieczne okulary przeciwsłoneczne

Wyróżniony 5 powodów, dla których warto wybrać bezpieczne okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne są obecnie możliwe do kupienia w naprawdę wielu miejscach. W taki sposób jesteśmy często narażeni na wybór niewłaściwego modelu, który nie będzie spełniał swojej podstawowej funkcji – prawidłowej ochrony oczu.

Skuszeni niską ceną czy wymyślnym wyglądem okularów przeciwsłonecznych kupujemy je w drogerii, na straganie czy w popularnej sieciówce – niekoniecznie zwracając uwagę na najistotniejsze szczegóły okularów. Tymczasem warto wybrać bezpieczne okulary ze sprawdzonych źródeł, a więc takich, które mogą pochwalić się oryginalnymi produktami i odpowiednimi atestami. Takim miejscem jest m.in. sklep internetowy wOkularach.pl. Dlaczego zdecydować się na bezpieczne okulary?

Ochrona oczu przed promieniowaniem UV

Promieniowanie UV, tak szkodliwe dla oczu, jest niewidzialne dla człowieka, ale nie oznacza to, że jest mniej niebezpieczne. Na powierzchnię ziemi docierają jego dwa typy - UVA i UVB i to właśnie przed nimi chronimy skórę czy oczy. Ważne, by uświadomić sobie, że nie tylko w słoneczne dni powinniśmy dbać o odpowiednią ochronę. Promieniowanie, w mniejszej ilości, ale również do nas dociera w bardziej pochmurne dni oraz w zimie. Specjaliści ostrzegają, że promienie odbite od śniegu mogą szkodzić nawet 100 razy bardziej niż te bezpośrednio rażące w oczy. Choć oko człowieka stara się w sposób naturalny radzić sobie z nadmiernym nasłonecznieniem poprzez mrużenie oczu czy naturalne zwężanie źrenicy to nie chroni to nas tak jak bezpieczne okulary przeciwsłoneczne.

W okularach najlepszą ochroną jest UV400, który w 100% chroni przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tylko odpowiedni atest dołączony do okularów może świadczyć o tym, że model posiada pełną ochronę oczu przed słońcem.

Ważne jest to o tyle, że przy wyborze okularów z niedostatecznym filtrem UV możemy zaszkodzić swoim oczom bardziej niż w przypadku zerowej ochrony przed słońcem. Przyciemnione szkła okularowe sprawiają, że źrenice się rozszerzają, a przez to dociera do nich więcej szkodliwego UV.

Jeśli interesują Cię okulary z odpowiednią ochroną UV w cenie niższej, w sklepie wOkularach.pl szukaj takich marek jak Solano, Polar Vision czy Fresco. Ich cena oscyluje w okolicach od 100 do 300 złotych. Jeśli natomiast planujesz przeznaczyć więcej pieniędzy na swoje okulary, szukaj modeli Ray-ban®, Vogue Eyewear, Emporio Armani, Versace, Prada czy Dolce&Gabbana.

Minimalizacja ryzyka chorób oczu

Choć latem szczególnie zwracamy uwagę na ochronę skóry przed słońcem, w obawie o choroby skóry to równo mocno zagrożone są nasze oczy. W przypadku zbyt częstego wystawiania oczu na słońce bez ochrony jesteśmy narażeni na takie choroby jak zapalenie spojówek czy rogówki, uszkodzenie siatkówki, skrzydlik, wczesna prezbiopia (inaczej starczowzroczność), zaćma, katarakta, posłoneczne uszkodzenie rogówki czy plamki żółtej, czy zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD). Warto zapobiegać takim zagrożeniom niż je później leczyć prawda?

Ochrona delikatnych okolic oczu

Skóra w okolicach oczu jest jedną z najdelikatniejszych u człowieka. Nie bez przyczyny dużą popularnością cieszą się kremy ze specjalnym przeznaczeniem do stosowania właśnie tylko w tych miejscach. Kupując bezpieczne okulary przeciwsłoneczne chronisz również okolicę oczu przed negatywnym wpływem słońca i przedwczesnym starzeniem się skóry.

Właściwe widzenie w różnych sytuacjach

Każdy wie jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach a dobra ochrona oczu, to lepsza widoczność a zatem większe bezpieczeństwo. Jak często zdarza się, że słońce odbije się w lusterku lub masce samochodu? Właściwie dobrane okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem UV sprawią, że intensywne słońce nie przeszkodzi we właściwym prowadzeniu pojazdu. Kierowcom szczególnie polecane są okulary z polaryzacją, które niwelują światło odbite. W naszym sklepie, przykładami takich modeli są m.in. okulary Ray-ban 4101 Jackie Ohh 710/T5 58, okulary Fresco FS 201 C1, Fresco FS 040 C1, czy też Fresco FS 321 C3.

Większy komfort na słońcu

Nic tak nie denerwuje jak rażące w oczy słońce. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, które są wyposażone w filtr UV eliminują w znacznym stopniu poziom światła, który dociera do oczu.  W zależności od tego, w jak bardzo nasłonecznionych miejscach przebywasz, warto pomyśleć o odpowiedniej kategorii filtra w okularach, występują w skali od 1-4, przy czym 4 przepuszcza najmniej światła (ok. 8%) a 1 najwięcej (ok. 40%). Zatem im wyższa kategoria filtra, tym mniejsza ilość światła dociera do naszych gałek ocznych. Istotne to wiedzieć, że okulary używane podczas jazdy samochodem nie powinny mieć filtra najwyższej kategorii (czwartej).

Oryginalne i markowe produkty

Kupując markowe, oryginalne okulary przeciwsłoneczne, nie musisz martwić się o to, że filtr UV będzie niewystarczający. Decydując się na zakup takich okularów masz pewność, że Twoje oczy są właściwie chronione a ich wykonanie będzie na najwyższym poziomie. Taką 100-procentową pewność masz w sklepie internetowym wOkularach.pl.