Mikrodermabrazja – co to za zabieg?

Medycyna estetyczna stale się rozwija i proponuje coraz to nowsze zabiegi pielęgnacyjne. Takimi zabiegami jest między innymi mikrodermabrazja, czyli wolne ścieranie powierzchni skóry – mikrowarstwa po mikrowarstwie. Metoda ta jest wykonywana pod kontrolą specjalisty, tak, by nie doprowadzić do żadnych uszkodzeń. Poprawia i ujędrnia skórę, cofając różne niepokojące zmiany w naskórku. Redukuje również łojotok oraz natłuszczenie. Czy warto go wykonać? Jak najbardziej.
  • 0

Jak dbać o cerę naczynkową?

Rumień, poszerzone naczynka, trądzik różowaty – cera naczynkowa potrafi być bardzo kłopotliwa. Jednak jeśli jest dobrze pielęgnowana i dodatkowo stosujemy odpowiednie zabiegi zamykające naczynka, na długo można pozbyć się jej przykrych objawów. Dobra profilaktyka jest szczególnie ważna w okresie zimowym. Niezbędne jest również prawidłowe usunięcie naczynek wiosną. O tym jak prawidłowo dbać o cerę naczynkową opowiada dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, jedyny Polak z dyplomem MSc Aesthetic Medicine University of London.

  • 0

Głodówka bez głodówki, czyli naturalny sposób na regenerację organizmu

Alternatywa dla niebezpiecznej głodówki i sposób na odmłodzenie organizmu – tak właśnie postrzegany jest opatentowany, 5-dniowy program żywieniowy ProLon poprawiający nie tylko stan zdrowia, ale i samopoczucie. Jak to możliwe, by dieta stosowana jedynie przez 5 dni w ogóle działała i tak intensywnie oddziaływała na organizm? Na pytania odpowiada dr Krzysztof Kaczyński, lekarz medycyny estetycznej z Kaczyńscy Clinic, który program ProLon poleca jako metodę na regenerację organizmu oraz regulacji istotnych parametrów życiowych, w tym tych związanych z procesem starzenia i chorobami przewlekłymi.

  • 0

Jak odmłodzić spojrzenie bez skalpela?

Staranna pielęgnacja anti-aging jest w stanie zahamować pojawianie się oznak starzenia na długi czas. Pewne procesy jednak strasznie trudno zatrzymać, szczególnie, gdy ma się na myśli delikatną skórę wokół oczu.

  • 0

Kursy językowe za granicą – naucz się języka obcego na zagranicznym wyjeździe

Nauka języka obcego wcale nie musi być monotonna i opierać się jedynie na nauce gramatyki i „wkuwaniu” słówek na pamięć. O wiele lepszym rozwiązaniem są zajęcia z native speakerami. Mogą one odbywać się w szkole języków obcych, ale jeszcze ciekawszą propozycją są kursy języka obcego, które odbywają się za granicą – tam, gdzie z językiem obcym będziemy mieć styczność praktycznie na każdym kroku. Czy kurs językowy, który odbywa się za granicą jest dobrym rozwiązaniem? Jakie propozycje przygotowują szkoły języków obcych w tym zakresie?

  • 0

Nowe ciało na Nowy Rok

Zima to doskonały moment, by zacząć pracę nad ciałem. Dlaczego? Jeszcze zostało trochę czasu do pozbycia się warstw odzieży, a Nowy Rok to doskonały pretekst do rozpoczęcia zmian. Oczywiście, o ile potrzebujesz takich pretekstów

  • 0

Zimowa ochrona skóry twarzy – o tym należy pamiętać

Niekorzystne działanie mrozu, chłodny wiatr z naprzemiennym suchym powietrzem w pomieszczeniach – zima nie rozpieszcza skóry, szczególnie twarzy. Takie okoliczności wymagają zastosowania skutecznych rozwiązań. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o cerę, aby właściwie ją nawilżyć i nadać jej zdrowego wyglądu nawet w tak trudnych warunkach.

  • 0

Zimowa pielęgnacja skóry w 5 krokach

Zima to najbardziej wroga dla cery pora roku. Niskie temperatury, wiatr i zanieczyszczenia powietrza fatalnie odbijają się na jej kondycji. Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem jest uchronienie jej przed czynnikami zewnętrznymi w ciepłym domu. Nic bardziej mylnego! Centralne ogrzewanie jest dla skóry równie dużym zagrożeniem. Co można zrobić dla siebie właśnie teraz, aby zregenerować skórę?

  • 0

Mój plan? Piękne ciało przez cały rok!

Styczeń to czas urodzaju dla firm dietetycznych i wszelkich placówek skupiających „pasjonatów” aktywności fizycznej. Po miesiącu zakwasów i diety dochodzimy jednak do wniosku, że efekty, owszem, przychodzą, ale wolniej niż zaplanowaliśmy, więc w lutym… rezygnujemy. STOP!

  • 0