Czym tak naprawdę jest kasza pęczak?

Kasza pęczak to nieco mniej popularna odmiana kaszy, która z wolna przenika do rodzimego jadłospisu. Przyczyną rosnącej popularności jest trend opiewający w zdrową żywność. Dietetycy cenią kaszę pęczak ze względu na zawartość dużej ilości cennych wartości odżywczych, szefowie kuchnie ze względu na szerokie zastosowanie kulinarne, my zaś cenimy ją za smak i specyficzną strukturę. W związku z niską popularnością warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, w tym to podstawowe – czym tak naprawdę jest kasza pęczak?

  • 0

Wszystko co powinnaś wiedzieć o endometriozie

Po czym rozpoznać endometriozę? Jakie może dawać objawy, czym grozić i jak ją leczyć? Te, jak i wiele innych pytań, z pewnością mogą rodzić Wam się w głowach, kiedy słyszycie o tej chorobie. Choć dużo się o niej mówi i pisze, wiele kobiet nadal ma w tej sprawie sporo pytań. Z pomocą dr. Tomasza Basty, ginekologa i założyciela krakowskiej Intima Clinic, postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

  • 0

TOP 5 damskich zegarków na wiosnę!

Wiosno, wiosno, ach to ty ! Te popularne słowa wypowiadane są każdego roku, gdy na niebie pojawią się pierwsze, marcowe promienie słońca. Jednak nie zawsze 21 marca przynosi upragnioną wiosnę. Wtedy trzeba ją przywoływać na wszelkie możliwe sposoby, tak aby zima poszła już w zapomnienie. Taniec przy ognisku, rytualne modlitwy, a może topienie marzanny? Oczywiście, że nie! My proponujemy odpowiednie dobranie garderoby i dodatków. W tym oczywiście muszą znaleźć się wyjątkowe zegarki na wiosnę !

  • 0

Wiosenne porządki urodowe

Wiosna tuż tuż! Robi się coraz cieplej, mamy więcej energii i chcemy jak najszybciej zapomnieć o zimie. Podobnie jest ze skórą – ona też na pewno nie tęskni za mrozami, zmianami temperatur i ogrzewaniem. Po tym trudnym okresie wymaga jednak szczególnej pielęgnacji i mocniejszej niż zawsze regeneracji. Jak jej to zapewnić? Podpowiadamy!

  • 0

Jak zostać cenionym instablogerem? Porady fotograficzne dla początkujących

Media społecznościowe odgrywają coraz bardziej znaczącą rolę w naszym życiu. Są dla nas źródłem komunikacji z bliskimi, ale także sposobem na bycie na bieżąco. Dla wielu osób to również idealny kanał do rozwijania swojego biznesu. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na założenie konta na Instagramie i zdobycie jak największej liczby followersów, czyli obserwujących.

  • 0

Żyrafy wyłażą z szafy. O empatycznej komunikacji

Kim będziesz jak dorośniesz? – to pytanie usłyszało w dzieciństwie wielu z nas i doskonale pamiętamy ekscytacje dorosłych, kiedy w odpowiedzi padały nazwy dobrze sytuowanych zawodów: lekarza, prawnika czy inżyniera. Wszyscy chcemy dla naszych dzieci tego co najlepsze – dbamy o nie najlepiej jak umiemy, po to by miały wspaniałe dorosłe życie. Ale sukces, oprócz „dobrego” zawodu i wysokich zarobków, to bycie autonomicznym człowiekiem, który wierzy we własne możliwości, szanuje siebie i innych. Ogromny wpływ na kształtowanie wiary we własne możliwości u młodego człowieka ma... język! O tym, dlaczego fajnie jest być wrażliwym dorosłym rozmawiamy z Agnieszką Dudką, psycholożką i dyrektorką kameralnego żłobka BeBaby, w którym dzieci wychowywane są na... żyrafy

  • 0

Skóra po zimie – jak przywrócić jej blask?

Kończąca się zima nie była łatwym okresem dla naszej cery. Wiatr i śnieg, duża różnica temperatury pomiędzy mroźnym powietrzem na zewnątrz i ciepłym w ogrzewanych pomieszczeniach – to osłabia naturalne mechanizmy obronne skóry. Staje się ona sucha, traci blask i elastyczność. Co zrobić, aby wiosną cera znów była promienna i jędrna?

  • 0

Co „jedzą” Twoje włosy? O aminokwasach słów kilka

Aminokwasy to małe cegiełki, z których zbudowany został cały ludzki organizm. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ciała. Jednak każda z jego części potrzebuje nieco innych aminokwasów. Szczególnie potrzebne są one w procesie budowy tkanek włosów i paznokci. W tych dwóch przypadkach kluczową rolę odgrywają metionina i cysteina.

  • 0

Przebarwienia skóry – problem nie tylko powakacyjny

Przebarwienia na skórze to bardzo częsty kłopot, wbrew pozorom spotykany nie tylko po lecie. Wiele osób przez cały rok boryka się z melasmą naskórkową, piegami czy tak zwanymi „plamami starczymi”. Na szczęście obecnie istnieją skuteczne metody, dzięki którym nie musimy godzić się z niechcianymi defektami pigmentacji cery.

  • 0