Rozstępy – nieestetyczny problem nastolatek, kobiet w ciąży i nie tylko

Zaburzenia gospodarki hormonalnej, częste zmiany diet, szybki przyrost wagi oraz nieregularne kontrolowanie stanu kondycji skóry mogą prowadzić do powstawania rozstępów. Rozstępy, to ułożone równolegle wrzecionowate pasma - blizny, występujące najczęściej w okolicach piersi, ud, brzucha oraz ramion. Są one odporne na działanie promieni słonecznych i samoopalaczy, a także na substancje aktywne zawarte w kosmetykach.

  • 0

Jak odmłodzić dekolt?

Pomimo, że skóra dekoltu jest równie delikatna jak na twarzy, obszar ten pomijany jest przez większość kobiet w codziennej pielęgnacji. Poświęca się mu stanowczo za mało uwagi, a właśnie on często zdradza wiek osoby szybciej niż twarz. Jakie zabiegi przedłużą młodość dekoltu?
 

  • 0

Od czego zależy wybór szczotki do włosów?

Decydując się na zakup nowej szczotki do włosów nie warto robić tego pochopnie. Szeroka oferta rynkowa plus specyfika Twoich włosów powinny razem wypracować decyzję zakupu. Najpierw należy zacząć od swoich włosów i ich potrzeb, czy są gęste i grube, czy gęste, ale cienkie. Czy po każdym myciu plączą się tak, że trudno je rozczesać czy wręcz odwrotnie. Czy Twoje włosy to burza loków czy są proste i cienkie. A może okropnie się elektryzują i trudno nie iskrzyć w trakcie ich czesania.

  • 0

Trądzik nie tylko młodzieńczy? Dowiedz się więcej o tej przypadłości

Młodzieńcze dojrzewanie masz już dawno za sobą, a Twoja skóra wciąż przypomina pełną wyprysków skórę nastolatków? Poznaj przyczyny i sposoby radzenia sobie z trądzikiem u dorosłych, który najczęściej zlokalizowany jest wzdłuż żuchwy i na brodzie. Przekonaj się, że ta przypadłość dotyczy nie tylko osób w wieku dojrzewania i zacznij walczyć o zdrowo wyglądającą cerę!

  • 0

Skóra wrażliwa – jak o nią dbać?

Twoja skóra bardzo łatwo ulega podrażnieniom, ma skłonności do alergii, a każda zmiana pogody odbija się na jej wyglądzie? Bez wątpienia mamy tu do czynienia z cerą wrażliwą, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Jak powinna przebiegać?

  • 0

Krótki przewodnik po świecie brylantów - co musisz wiedzieć, by dobrze wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że brylanty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet. Biżuteria z brylantami to synonim nie tylko luksusu, ale również klasy i elegancji. Dyskretna w ciągu dnia, wieczorem natomiast bardziej wyrazista i elegancka, pasuje każdej kobiecie, niezależnie od tego, czy występuje w formie pierścionka, naszyjnika bądź łańcuszka. Warto jednak pamiętać, że brylanty mają specyficzne właściwości, dzięki którym w łatwy sposób można odróżnić je od zwykłych cyrkonii. Oczywiście, decydując się na zakup brylantowej biżuterii, musimy być przygotowane na wydanie niemałej sumy, dlatego przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi faktami, dzięki którym unikniemy wydania zbyt wygórowanej kwoty i wybierzemy najbardziej szlachetne brylanty. Co musimy zatem wiedzieć o tych pięknych kamieniach?

  • 0

Pełna blasku

Stan skóry to element wyglądu, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Rozświetlona, o wyrównanym kolorycie sprawia, że prezentujemy się młodziej i radośniej. Niestety nie każda z nas może cieszyć się taką cerą. Czy istnieją sposoby, aby to zmienić?

  • 0

Aura jesieni kuchnię odmieni

Coraz krótsze dni, chłodniejsze poranki i wieczory, siąpiący deszcz… to może oznaczać tylko jedno – zawitała do nas jesień. Nie jest to aura, która zachęca do długich spacerów, dlatego zamiast chłodu za oknem, wybieramy ciepłe, domowe zacisze. Tutaj, okryci miękkim kocem, z kubkiem ulubionego napoju w dłoni oddajemy się ciekawej lekturze lub pozwalamy porwać się nowemu serialowi. Bardziej aktywni stawiają natomiast na kuchenne szaleństwa, w których wspiera ich marka à Tab.

  • 0