Jakie zabiegi na zniszczone włosy oferują dobre salony fryzjerskie?

Wyróżniony Jakie zabiegi na zniszczone włosy oferują dobre salony fryzjerskie?

Idąc do dobrego salonu, możesz spodziewać się, że fryzjer zaproponuje ci kurację pielęgnacyjną na włosy. Nawet, jeśli sama regularnie o nie dbasz, warto skorzystać z takiej propozycji. Regeneracja, odżywianie, nawilżanie czy inne zabiegi na włosy zniszczone, które wykonuje się w salonie fryzjerskim, bazują bowiem na profesjonalnych, „mocniejszych” kosmetykach, które często nie są dostępne w zwykłych sklepach, oraz na najnowszych technikach pielęgnacyjnych stosowanych przez fryzjerów, a trudnych do samodzielnego zastosowania w domu.

Fryzjer określa najpierw rodzaj włosów i ocenia ich stan, a następnie - adekwatne do diagnozy – dobiera zabiegi regenerujące włosy, odżywiające zabiegi na włosy suche i zniszczone, farbowane, przerzedzone, wypadające, zabiegi nawilżające włosy etc. Oto przykłady kilku tego rodzaju kuracji…

Termoodbudowa – szybka i intensywna regeneracja włosów

Wśród najpopularniejszych obecnie i najczęściej stosowanych w dobrych salonach fryzjerskich zabiegów na włosy są Rytuały Kérastase. Jednym z bardzo efektywnych w tej serii zabiegów regenerujących włosy jest rytuał termoodbudowy, szczególnie polecany w przypadku włosów osłabionych i mocno zniszczonych końcówek. Zastosowanie go pozwala, dzięki podwyższonej temperaturze, na głębokie wnikanie do włosa silnie skoncentrowanych składników aktywnych, które odbudowują włókna włosa i na pewien czas zapewniają mu wzmocnienie i ochronę przed łamaniem. Zabieg wykonuje się z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich zawierających w swoim składzie między innymi Vita-Ciment i Vita Topseal, które odbudowują i wzmacniają włos zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Terapia keratynowa – kompleksowa pielęgnacja włosów

To ratunek dla bardzo zniszczonych włosów. Fryzjerzy proponują taką kurację, gdy włosy są przesuszone, łamliwe, matowe… ponieważ oznacza to zazwyczaj, że brakuje im właśnie keratyny, czyli podstawowego budulca włosa. Do zabiegów na tak zniszczone włosy używa się preparatów, które oprócz keratyny zawierają również witaminy, antyoksydanty, proteiny pszenicy, ceramidy i kwasy tłuszczowe. Działanie tych składników zapewnia skuteczną odbudowę, nawilżenie, odżywienie i ochronę włosów. Samo aplikowanie keratyny odbywa się na ciepło, aby mogła ona lepiej wniknąć w strukturę włosa i skutecznie naprawić wszystkie mikrouszkodzenia. Po kilku takich profesjonalnych, wykonanych u fryzjera, zabiegach na włosy można przez wiele miesięcy cieszyć się ich elastycznością, blaskiem i miłym dotykiem. Efekt wzmacnia i przedłuża dodatkowo późniejsze stosowanie w domu keratynowych odżywek.

Zabiegi na włosy zniszczone, wypadające, z łupieżem

Osoby borykające się z problemem nadmiernego wypadania włosów i / lub łupieżu, aby zahamować ten proces, poza zadbaniem o włosy „od wewnątrz”, czyli wprowadzeniem odpowiednich zmian w diecie i właściwą suplementacją niezbędnych składników, powinny także skorzystać z fryzjerskich kuracji wzmacniających. Jednym z chętniej stosowanych obecnie zabiegów na włosy zniszczone i wypadające jest kuracja z ampułką Lemon Sage, z kompleksem niezbędnych witamin, minerałów i aktywnych składników roślinnych (między innymi: olejek z drzewa herbacianego, wyciąg z szałwii, lawendy, pokrzywy, cytryny, oregano) mających dobroczynny wpływ zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Lemon Sage to doskonała metoda na dodanie fryzurze objętości. Kurację tę poleca się zwłaszcza przy bardzo delikatnych, cienkich, przerzedzonych włosach z tendencją do wypadania. Podobne zastosowanie ma ampułka Tea Tree. To także jeden ze sposobów na przywrócenie naturalnej równowagi w procesach zachodzących w skórze, aby skutecznie pozbyć się łupieżu. Kuracja Tea Tree wskazana jest zarówno w przypadku włosów normalnych, jak i tych przetłuszczających się. Ampułka zawiera w swoim składzie witaminy, sole mineralne i wyciągi roślinne. Oczyszcza i nawilża skórę głowy oraz działa pobudzająco na cebulki włosów, stymulując wzrost. Efektem obu zabiegów są ładniejsze i znacznie odporniejsze włosy.

Zabiegi nawilżające włosy, wykonywane u fryzjera

Odpowiedni stopień nawilżenia włosów jest niezwykle istotny nie tylko ze względu na ładniejszy ich wygląd, ale przede wszystkim ze względu na trwałość włosa, a konkretniej jego niewielką podatność na łamanie. Sprężystość, odżywienie i właściwy połysk zapewnia włosom kuracja olejowa (Oil Therapy), którą co jakiś czas poleca się każdemu. Taki zabieg mocno nawilżający włosy wykonuje się zazwyczaj przy pomocy: oleju arganowego, jojoba oraz oleju daktylowego. Pierwszy z nich regeneruje włosy, drugi „uspokaja” skórę głowy i normalizuje procesy w niej zachodzące, a także nawilża włosy i nadaje im optymalną miękkość, trzeci natomiast ma właściwości odżywcze i ochronne. Trio doskonałe! Innym przykładem kuracji nawilżającej i regenerującej jednocześnie, stosowanej w salonach fryzjerskich, jest zabieg Absolut Repair, a także Vitamino Color. I jedna i druga terapia przeznaczona jest szczególnie dla włosów farbowanych. Najlepiej przeprowadzać ja w dniu koloryzacji, ponieważ włosy są wtedy skutecznie wzmocnione i zabezpieczone przed utratą wilgoci, a to z kolei przekłada się także na trwałość koloru. Wypróbuj pielęgnacyjne zabiegi na włosy u fryzjera w twoim mieście https://salony-jeanlouisdavid.pl/

Artykuł sponsorowany