Komunia święta na świeżym powietrzu alternatywą dla drogich lokali

Pierwsza Komunia Święta to duże wydarzenie nie tylko w życiu dziecka, ale i całej rodziny. To pierwszy taki poważny krok w duchowej podróży, o którym młody człowiek będzie pamiętać już zawsze. Nic dziwnego, że każdy rodzic chce, aby jego pociecha jak najlepiej wspominała uroczystość i czuła się tego dnia wyjątkowo.

Komunia wiąże się z organizacją przyjęcia dla gości, którzy również uczestniczyli w uroczystości kościelnej. Najczęściej zapraszana jest najbliższa rodzina, ale ostateczna ilość gości zależy od wielkości całej familii. Przy większej liczbie osób konieczne jest wynajęcie sali, która zdoła wszystkich pomieścić. Wiele osób poszukuje jednak mniej standardowych rozwiązań i decyduje się na stoły bankietowe na wolnym powietrzu. Komunie odbywają się w maju, a to dobry moment, aby ugościć rodzinę w wiosennym słońcu. Każdy, kto ma do dyspozycji kawałek ogródka, powinien rozważyć taką opcję.

Przyjecie na zewnątrz wiąże się z mnóstwem przygotowań. W takim wypadku musimy pamiętać o kilku zagadnieniach, dzięki którym uroczystość będzie udana.

Pawilony i namioty

W maju pogoda bywa kapryśna, musimy zatem liczyć się z deszczem lub palącym słońcem, a czasem z obydwoma zjawiskami tego samego dnia. Konieczne zatem będzie ustawienie w ogrodzie namiotów i pawilonów, pod którymi znajdą się stoły bankietowe. Zadaszenie będzie chronić naszych gości i wprowadzi bardziej intymną atmosferę. Wypożyczalni namiotów jest całkiem sporo i z reguły możemy wybierać w różnych rozmiarach i modelach. Zwróćmy uwagę, aby namioty miały możliwość zdejmowania boków (przynajmniej dwa z nich powinny być usuwalne). Jest to bardzo ważne w przypadku upałów - musimy mieć możliwość zrobienia przeciągu. Jeżeli pogoda okaże się mniej łaskawa, boki wystarczy zamontować z powrotem, chroniąc tym samym zebranych przed deszczem i wiatrem. Jeżeli nasz trawnik nie jest zbyt reprezentacyjny, a w naszym ogródku przeważa raczej ziemia, wybierzmy modele, które posiadają również podłogę.

Altanki

Nie wszyscy goście będą cały czas siedzieć przy stole, dlatego warto zastanowić się nad dodatkowymi miejscami, w których można spędzić czas. Ciekawym pomysłem jest ustawienie małych altanek, pod którymi można usiąść i np. zapalić papierosa z dala od innych uczestników. Altanki również możemy wypożyczyć i bez problemu ustawić w dowolnym miejscu. Pod dodatkowym zadaszeniem niech znajdą się krzesła i mały stolik, choćby plastikowy, ale nakryty obrusem.

Oświetlenie

Przyjęcia często przeciągają się do godzin wieczornych, kiedy już zapada zmrok. Koniecznie musimy zatem pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, zanim jeszcze słońce zacznie chylić się ku horyzontowi. Plenerowe przyjecie nie może obyć się bez nastrojowych lampionów - w sprzedaży są gotowe girlandy wykonane ze sznura kilku- kilkunastu lampionów połączonych ze sobą. Na stołach umieśćmy dodatkowe lampki, najlepiej na baterie, aby nie męczyć się z montażem i ukrywaniem kabli. Możemy również zawiesić górne światło - do tego celu stworzone są bezprzewodowe lampy z hakiem, które możemy podwiesić pod sufitem namiotu lub pawilonu.

whi171108