Masz krótkie rzęsy? Dowiedz się, jak je malować, by nadać oczom tajemniczego spojrzenia

Jeśli Twoje rzęsy są cienkie, krótkie i rzadkie,  powinnaś nauczyć się w sposób odpowiedni nakładać na nie tusz do rzęs. Aby osiągnąć pożądany efekt, musisz dokładnie rozdzielić, pogrubić i maksymalnie wydłużyć rzęsy. Jak je malować i jakiego tuszu do rzęs używać? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Idealny tusz do rzęs

Tusz do rzęs to ulubiony kosmetyk nie jednej z nas. Jak się okazuje, większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez muśnięcia rzęs ulubioną maskarą. Najlepsze tusze do rzęs obiecują długość, super objętość i intensywny kolor. Marki kosmetycznie prześcigają się w wymyślaniu, projektowaniu i produkcji nowych kształtów szczoteczek oraz ulepszają formuły kosmetyków do malowania rzęs. Jaki tusz powinnaś wybrać? Pamiętaj, nie tylko skład tuszu do rzęs ma znaczenie. Każda szczoteczka jest inna i ma spełniać zupełnie inne zadanie. Warto przetestować kilka różnych tuszów i dopasować skład i kształt szczoteczki maskary do rodzaju rzęs.

Warto wiedzieć: mała szczoteczka, wyposażona w gęste plastikowe lub gumowe włoski, pozwoli uzyskać megadługie, perfekcyjnie rozdzielone rzęsy. Gruba i dość gęsta ze skręconymi włoskami nada Twoim rzęsom objętości. A szczoteczka w kształcie kuleczki podkreśli i pokryje rzęsy od nasady po końce, przy czym idealnie rozdzieli każdy włosek. Jeśli marzą Ci się podkręcone i uniesione rzęsy sięgnij, po szczoteczkę w kształcie klepsydry.

Technika malowania rzęs

Przedstawiamy Ci sposób tuszowania rzęs, który pozwoli pięknie je wydłużyć. Sięgnij po kosmetyk 3D Fantastic Lash Mascara od Golden Rose, a efekt zobaczysz już po pierwszym muśnięciu powierzchni rzęs. Do dzieła!

  1. Wyjmij szczoteczkę z opakowania i delikatnie usuń z niej nadmiar tuszu - dzięki temu Twoje rzęsy nie posklejają się i nie powstaną na nich grudki. Szczoteczkę ostrożnie wytrzyj w chusteczkę higieniczną (trzymając maskarę w pozycji poziomej). Staraj się nie wycierać szczoteczki o brzeg opakowania, gdyż kosmetyk szybciej wyschnie.
  2. Szczoteczkę unieś do górnych rzęs i powoli a zarazem delikatnie, poruszaj nią od nasady rzęs na boki, aż po same końce.
  3. Tę samą czynność powtórz na środkowej części rzęs oraz na wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka. Chodzi o to, aby dokładnie pokryć wszystkie włoski.
  4. W ten sam sposób pomaluj drugie oko. Następnie nałóż kolejną warstwę tuszu na pierwsze, a potem znowu na drugie oko. Dwie warstwy tuszu wystarczą.
  5. Przejdź do malowania dolnych rzęs. Dolną linię rzęs możesz pomalować 3 razy, gdyż są one znacznie cieńsze niż te na górnej powiece.
  6. Pamiętaj, by za każdym razem, kiedy umieszczasz szczoteczkę w opakowaniu i przechodzisz do tuszowania, wycierać ją przy pomocy chusteczki.