Trądzik nie tylko młodzieńczy? Dowiedz się więcej o tej przypadłości

Wyróżniony Trądzik nie tylko młodzieńczy? Dowiedz się więcej o tej przypadłości

Młodzieńcze dojrzewanie masz już dawno za sobą, a Twoja skóra wciąż przypomina pełną wyprysków skórę nastolatków? Poznaj przyczyny i sposoby radzenia sobie z trądzikiem u dorosłych, który najczęściej zlokalizowany jest wzdłuż żuchwy i na brodzie. Przekonaj się, że ta przypadłość dotyczy nie tylko osób w wieku dojrzewania i zacznij walczyć o zdrowo wyglądającą cerę!

Trądzik u dorosłych – skąd się bierze i czym różni się od trądziku młodzieńczego?

Jak się okazuje, trądzik jako przypadłość skórna notowany jest coraz częściej u osób dorosłych. Jest on postrzegany już nie tylko jako problem na etapie dojrzewania, ale i wyzwanie w wieku dojrzałym. Najczęściej pojawia się on u kobiet, zwłaszcza jeśli w wieku dojrzewania ominęły ich tego typu problemy skórne. Ich powodem nie są natomiast zmiany hormonalne, tak jak to bywa w okresie szkolnym.

Skąd bierze się trądzik u dorosłych? Jeśli na Twojej twarzy pojawiają się wypryski, prawdopodobnie jest to skutkiem stresu oraz nieprawidłowej diety. To dwie najczęstsze przyczyny trądziku u osób dorosłych, które, wbrew pozorom, nie jest łatwo samodzielnie zwalczyć. Interwencja w postaci tabletek hormonalnych nie przynosi pożądanych skutków, ponieważ tego typu zmiany skórne w wieku dojrzałym nie mają związku ze zmianami hormonalnymi. Stres, który nasila produkcję łoju oraz złe nawyki żywieniowe to najwięksi winowajcy. Posiłki typu fast food czy inne tłuste potrawy powodują, iż gwałtownie podnosi się poziom insuliny we krwi. Stymuluje to produkcję androgenów, co również skutkuje nasileniem się łojotoku. Kolejnym skutkiem jest tworzenie się zaskórników, zmian ropnych czy innych wyprysków, które wpływają negatywnie nie tylko na nasz wygląd, ale i samoocenę.

Jak się go skutecznie pozbyć?

Jeśli borykasz się z problemem trądziku w wieku dojrzałym musisz wiedzieć, iż nie jest on łatwy do pokonania. Kluczem do sukcesu może okazać się jednak prawidłowa dieta, terapia indywidualnie dopasowania do Twoich potrzeb przez lekarza dermatologa oraz kuracja specjalistycznymi kosmetykami. W przypadku tej ostatniej metody, z powodzeniem możesz wykorzystać kosmetyki marki Sesderma. Oferuje ona serię produktów Salises, które najlepiej zatroszczą się o Twoją trądzikową cerę. Do wyboru masz krem do mycia twarzy bez zawartości mydła, żel nawilżający czy krem-żel, który skutecznie nawilży Twoją skórę. Musisz zwrócić szczególną uwagę na codzienną pielęgnację. Wbrew pozorom, najlepszym rozwiązaniem będzie przywrócenie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz ukojenie jej specjalnymi kosmetykami. Zawarte w produktach marki Sesderma efektywne kombinacje beta-hydroksykwasów umożliwią złuszczanie, usunięcie martwego naskórka, odpowiednie nawilżenie oraz regenerację.

Nie możesz się poddawać, a jeśli zmiany skórne są bardzo zaawansowane, zasięgnij porady specjalisty. Bądź cierpliwy. Trądzik w wieku dojrzałym nie jest łatwy do pokonania, dlatego najwyższej jakości preparaty, właściwa pielęgnacja oraz ograniczenie codziennych stresów będą bardzo pomocne.