WARSZAWĘ NA ZDJĘCIACH ZAMIENIAM W NOWY JORK KAMPANIA #URBAN X KACZY__ W TIMBERLAND

„Wszystko zależy od tego czy ktoś zna Warszawę i jak przedstawia ją swojej publiczności. Jest wiele miejsc, które można sfotografować na różne sposoby i wydobyć z nich zupełnie inną formę niż poprzedni fotografowie. Od wielu słyszałem, że Warszawę na zdjęciach zamieniam w Nowy Jork. To nie jest kwestia starania się, żeby tak wyszło. Tak się po prostu do tych zdjęć nastawiam i taki mam efekt.”

 

Piotr Kaczy__ Kaczor    

Timberland od kilku sezonów eksploruje ulice miast, a zdobyte inspiracje uwzględnia w projektach oddających klimat światowych metropolii. Tym razem do współpracy marka zaprosiła miejskich fotografów, którzy stali się bohaterami globalnej kampanii marki. Jednym z nich jest Kaczy__ - fotograf, zaproszony do współpracy przy kolekcji #Urban. Nocne spacery po Warszawie odsłoniły nowe oblicze stolicy i ukazały fotografa w niecodziennej roli po drugiej stronie obiektywu. 

Zdjęcia stanowią istotną część kultury streetwearu…

… dlatego kolaboracja Timberland z artystami sprawnie posługującymi się spustem migawki aparatu jest naturalną koleją rzeczy. W pierwszej odsłonie poznaliśmy Wojtka Koziarę i jego wizję Warszawy od strony blokowisk Bemowa i ruchliwych arterii miasta. Teraz przyszła kolej, aby Kaczy_ zaprezentował swoje inspiracje - wieżowce centrum stolicy widziane z nocnej perspektywy.  

Wychowałem się w Warszawie. Żeby robić tu dobre zdjęcia i dobrze się czuć, trzeba odkryć to miejsce, spędzić tu trochę czasu i złączyć się z tym miastem. Fotografia mnie relaksuje, lubię jeździć samochodem po mieście, szukając nowych miejsc i sytuacji. Na moich zdjęciach Warszawa głównym bohaterem jest architektura, a potem dopiero człowiek. Ludzi traktuję bardziej jak statystów, którzy nadają całej kompozycji ciekawego charakteru.                                                                                  @Kaczy__

#Urban                               

Kolekcja #Urban od Timberland została stworzona z myślą o eksploratorach ulic metropolii jako efekt ich oczekiwań względem ubrań i butów wpisujących się w tkankę miejską, której są częścią. Stanowi esencję streetwearu: rozpoznawalne logo, zastosowanie colorblokingu i proste kroje – to cechy charakterystyczne wodoodpornych kurtek, wygodnych bluz z kapturem i t-shirtów z najwyższej jakości bawełny. Całość tworzy świeży i czysty look – znak rozpoznawszy wygodnego, miejskiego stylu od Timberland. 

* Piotr Kaczy__ Kaczor - rocznik 1993; miejski fotograf słynący ze zdjęć sneakerów, samochodów i architektury; pierwsze zdjęcia na Instagramie opublikował ok. 2014 roku i od tego czasu jego profil obserwują fanatycy streetwearu, a reposty jego prac znaleźć można w mediach pokroju Highsnobiety czy Hypebeast. 

Media