Jaka karta kredytowa spełnia oczekiwania osób o zróżnicowanej sytuacji finansowej?

Wyróżniony Jaka karta kredytowa spełnia oczekiwania osób o zróżnicowanej sytuacji finansowej?

Karta kredytowa jest najwygodniejszą formą płatności zarówno w sklepach jak też przy zakupach online. Banki oferują różne rodzaje, więc przed podjęciem decyzji o uruchomieniu tej formy płatności bezgotówkowej warto się zorientować jaka karta kredytowa jest odpowiednia dla indywidualnych potrzeb.

Jakie są rodzaje kart kredytowych dla posiadaczy kont bankowych?

Banki biorą pod uwagę zdolność kredytową klienta. Podstawą jest stabilne źródło dochodów. Znaczy to, że na konto regularnie wpływają wpłaty od pracodawcy. Nie bez znaczenia jest też poziom dochodów. Odpowiednie kwoty przychodów są zabezpieczeniem dla odnawialnej linii kredytowej. Od tych uwarunkowań zależy jaka karta kredytowa zostanie zaproponowana przez doradcy bankowego.

Za użytkowanie karty pobierane są opłaty i prowizje, których wysokość jest z góry ustalona przy podpisywaniu umowy. Kwoty opłat są uzależnione od tego, z jakiej karty kredytowej klient korzysta.

Klasyczna karta kredytowa

Tu opłaty są umiarkowane. Dlatego jest ona odpowiednia dla osób o średnich dochodach. Liczą się też perspektywy rozwoju zawodowego i stabilna sytuacja rodzinna. Wiarygodność klienta sprawdzana jest w zapisach Biura Informacji Kredytowej, gdzie znajdują się dane na temat kredytobiorcy pozyskane z różnych banków. Dla osób pozytywnie zweryfikowanych klasyczna karta kredytowa jest produktem atrakcyjnym i bezpiecznym.

Prestiżowa karta kredytowa

Oferta skierowana jest do osób o bardzo wysokich dochodach. Opłaty są znaczne, ale za to ustalony jest wysoki limit kredytowy. Karta prestiżowa może być złota, platynowa lub czarna - dostępna dla najbardziej majętnych osób. Od tego, jaką kartą kredytową posługuje się klient zależy zakres dostępnych dla niego usług i przywilejów. Trafiają do niego najlepsze oferty, rozmaite promocje i pakiety korzyści. Właściciel może także korzystać z opieki ubezpieczeniowej, usług Assistance i innych rodzajów pomocy w czasie podróży.

Czy tylko banki oferują karty kredytowe?

Dla szerokiego grona odbiorców dostępne są karty kredytowe oferowane przez inne instytucje rynku finansowego i kapitałowego. Jest to alternatywa dla osób, które nie kwalifikują się do uzyskania jakiejś karty kredytowej w banku. Aby ją otrzymać, należy podpisać stosowną umowę z partnerem kredytowym. Warunkiem jest ukończenie 20 roku życia, polskie obywatelstwo i posiadanie aktywnego telefonu komórkowego. Pożyczkodawca ustala limit dostępnej kwoty, po jej spłaceniu można zaciągać kolejny kredyt.

Oferta dla młodych

Ucząca się młodzież zazwyczaj nie posiada stałych dochodów. A więc jaka karta kredytowa jest odpowiednia dla studenta? Taka, na której limit pożyczkowy jest niewielki a opłaty za użytkowanie niskie. Karta kredytowa dla studenta zapewnia mu niezależność finansową przy szybkim opłaceniu nieprzewidzianych wydatków.