Masaż – leczniczy czy relaksujący dotyk?

whi160425
Znane są różne formy relaksu dla ludzi. Począwszy od ulubionej muzyki, zielonej herbaty, medytacji lub jogi poprzez aktywniejsze formy, takie jak basen, biegi, gry zespołowe po spotkania w towarzystwie znajomych. Uniwersalną metodą jest również masaż, który przynosi ukojenie zarówno całego ciała, jak i ducha.

Pozytywny wpływ masażu na układ nerwowy...

 

W czasie odczuwalnego napięcia mięśni warto zrobić sobie dzień przyjemności i udać się do gabinetu kosmetycznego, aby poddać się kojącemu masażowi. Ma on zbawienny wpływ na całe ciało, m.in. na układ nerwowy, który koordynuje liczne czynności ustrojowe. Wszystkie tkanki są unerwione, dlatego odpowiednio dobrany nacisk i siła w trakcie masażu wpływa korzystnie na mózg, który odbiera bodźce jako przyjemne, co prowadzi do chwilowego odprężenia i relaksu. Wykonywany zabieg prowadzi do lepszego ukrwienia i właściwego przebiegu procesów metabolicznych, dlatego czasem warto poprosić partnera o delikatne wymasowanie mięśni karku i grzbietu, w których skupia się zmęczenie – radzi masażystka z gabinetu masażu, który znajduje się we wnętrzach Dworu Chotynia.

...oraz krwionośny i oddechowy

Dobrze wykonany masaż ma również wpływ na układ krwionośny – pomaga w odżywieniu i dotlenieniu komórek, dzięki czemu usuwa z nich toksyny. Zapobiega również zastojom i stanom zapalnym, a także pomaga naczyniom zachować ich spójność i plastyczność. Poprawia się praca serca i nerek, skóra pobudzana jest do odnowy, a masowane ciało pracuje szybciej i sprawniej. Mięśnie stają się lepiej odżywione, ukrwione, dotlenione i poprawia się ich sprężystość, co ma duże znaczenie w regeneracji po wysiłku fizycznym. Poza tym masaż usprawnia pracę układu oddechowego poprzez przyspieszenie mikrocyrkulacji w naczyniach, co prowadzi do zwiększenia się dopływu krwi do płuc.

Wpływ masażu zarówno w regeneracji, jak i rehabilitacji jest nie do przecenienia. Warto korzystać z niego jak najczęściej, nawet gdy nie ma ku temu powodów – jest to bowiem świetny sposób na wyciszenie się i chwilę dla siebie, której nikt na pewno nie pożałuje.