Trzy porady, jak wyglądać dobrze w sukience plus size

Nie każda kobieta opisuje swoją figurę jako idealną. Nadmiar kilogramów nie oznacza już jednak konieczności chronienia się przed spojrzeniami innych ludzi Firmy tworzące damskie ubrania nie tylko nie ignorują potrzeb kobiet noszących nieco większe rozmiary, ale również są im w stanie zaproponować rzeczywiście imponujący wybór ubrań. Warto więc dowiedzieć się, na co zwracać szczególną uwagę poszukując tych najbardziej atrakcyjnych.

Po pierwsze – sukienka nie musi być zbyt obszerna

Dlaczego sukienki plus size przez długi czas były uważane przez kobiety, którym je polecano za mało atrakcyjne? Przyglądając się temu, co proponowano przed kilkunastu laty, nie ma się zbyt dużej trudności z odpowiedzią na tak postawione pytanie. Wystarczy jeden rzut oka, aby zrozumieć, że dawni projektanci uważali, że remedium na nadmiar kilogramów jest obszerny krój. Dziś wiemy jednak, że nie jest to wcale prawda. Osoby puszyste rzeczywiście dążą do tego, aby ukryć zbyt obfity brzuch, duże uda albo pulchne kostki. Nie oznacza to jednak, że jedynym rozwiązaniem przewidzianym dla nich są duże, workowate ubrania sprawiające, że kształty zaczynają się rozmywać. Takie kreacje rzeczywiście ukrywają pewne mankamenty, przyczyniają się jednak przede wszystkim do tego, że kształt ciała wydaje się jeszcze bardziej poszerzony niż ma to miejsce w rzeczywistości. Jak więc rozwiązać wspomniany problem? Najlepiej odpowiedzieć sobie nie tylko na pytanie o to, co chce się ukryć, ale i o to, co można pokazać światu, a potem – skoncentrować się właśnie na zademonstrowaniu tego, co najlepsze.

Po drugie – nie trzeba się bać intensywnych kolorów

Osoby o bardziej obfitych kształtach często obawiają się tego, że ich kreacja będzie rzucać się w oczy, a tym samym – będzie skupiać na sobie cudze spojrzenia. Tymczasem wcale nie jest to ich wada, ale atut! Sukienki XXL nie muszą mieć ciemnych barw, które stapiają się z otoczeniem. Znacznie lepszą opcją wydaje się stawianie na intensywne odcienie, podkreślające kobiece piękno, a jednocześnie wyjątkowo modne w każdym sezonie, bez względu na porę roku oraz przeznaczenie sukienki. Oczywiście, wybierając wyraziste kreacje należy pamiętać o nieco bardziej subtelnych dodatkach. I one nie muszą stać się jednak przez to elementami pozbawionymi wyrazistości.

Po trzecie – pasek na wszelkie problemy

A co w sytuacji, w której sukienka nie prezentuje się, mimo wszystko, tak dobrze, jak się tego spodziewano. Czy należy z niej zrezygnować godząc się z tym, że nie każdy ma tyle szczęścia, aby wyglądać atrakcyjnie? Na szczęście, ten ponury scenariusz nie musi być wcale realizowany, bo z pomocą niezmiennie przychodzi pasek. Ten prosty dodatek jest w stanie wymodelować każdą sylwetkę, a przy tym nie ma takiej stylizacji, w odniesieniu do której nie sprawdzi się naprawdę dobrze. Najlepiej zainwestować w dość szeroki model, w kolorze kontrastującym z tym, jaki ma wybrana sukienka. Dobrym pomysłem okaże się również zaopatrzenie się w przynajmniej kilka pasków w wyrazistych odcieniach. Można będzie stosować je zamiennie sprawiając, że ta sama sukienka będzie wyglądać niepowtarzalnie bez względu na to, czy zostanie ubrana do pracy, czy na imprezę.