Zostań gwiazdą Wigilii firmowej!

 

Zasady biurowego dresscode’u są znane. Jednak co założyć, kiedy czeka nas świąteczne spotkanie z kolegami z pracy oraz szefostwem, w mniej formalnych okolicznościach? Marka bonprix podpowiada, jak wykorzystać okazję do pokazania swojego stylu, podkreślając kobiecość i jednocześnie zachowując umiar.

Jeśli wybieramy się do eleganckiej restauracji, strzałem w dziesiątkę, będzie garnitur o nietypowym fasonie, kolorze czy kroju. Klasyczne i eleganckie zestawienie żakietu i spodni z materiału w białym kolorze, przeplatanego złotą nicią, może pozostawić niezapomniane wrażenie. Dodatkowo, mile widzianym akcentem naszej garderoby jest biżuteria. Możemy zdecydować się na perły, które dodadzą szyku naszej stylizacji. Jeśli lubisz kobiece stylizacje, proponujemy aksamit i koronkę, które cały czas królują na wybiegach projektantów.

Jeżeli nasze firmowe przyjęcie odbywa się w klubie, możemy pozwolić sobie na trochę więcej. Unikamy głębokiego dekoltu oraz nie nosimy zbyt krótkich spódnic i sukienek, niebanalna kolorystyka i wzór są jednak mile widziane. Tym razem zamiast klasycznej palety barw, możemy podkreślić naszą wigilijną stylizację mocną czerwienią albo pudrowym różem.

Jeśli zdecydujemy się na bardziej skromny look, a jednocześnie chcemy podkreślić atuty figury, możemy wybrać ubrania z elementami półprześwitującego materiału. Wystarczy je uzupełnić klasyczną marynarką i zestaw gotowy! Jeśli jednak decydujemy się na błysk, kobieca, metaliczna sukienka na pewno przyciągnie spojrzenia towarzyszy!

Starajmy się unikać modowych wpadek, nie dobierając zbyt wyzywających czy ekstrawaganckich strojów. Nawet prosta, modowa stylizacja dobrze sprawdzi się podczas Wigilii firmowej. Jeśli zachowamy umiar, będziemy się czuć swobodnie i jednocześnie wytwornie, a mile spędzony czas w gronie znajomych z pracy zapadnie nam na długo w pamięci.