Zrównoważona moda Polska

Sezon urlopowy się skończył i mimo powrotu do pracy głównie w formie online, większość z nas musi reprezentatywnie wyglądać na video konferencjach czy spotkaniach zoom i choć forma ta sprzyja często bardziej swobodnym stylizacjom, to jednak są trudności ze znalezieniem odzieży dopasowanej do środowiska biznesowego, zwłaszcza tej, która jest wykonana w sposób zrównoważony.  Niezależnie od tego, czy ubierasz się ze względu na określoną okazję, czy bierzesz pod uwagę trwałość lub wygodę, ważne jest, aby znaleźć strój, który spełni Twoje oczekiwania i przede wszystkim będzie pasować do Twojego stylu życia. W ostatnich latach zrównoważony rozwój stał się modnym hasłem.  Tak jak dzisiejsi konsumenci przyglądają się bliżej żywności, którą spożywają i czytają skład, tak samo zmieniają swoje decyzje zakupowe  jeśli chodzi o ubrania.

Dlaczego tak ważne jest wspieranie zrównoważonej mody?

Moda tworzona w sposób etyczny, oparta na uczciwym handlu to coś więcej niż po prostu ubrania, które nosisz. Moda zrównoważona ma głębsze znaczenie.

Dobrym przykładem jest polska marka mody biznesowej dla kobiet She !s, mimo iż jest to niezależna i niewielka marka, jej zdolność do generowania pozytywnego wpływu na środowisko i wykorzystywania alternatywnych materiałów i procesów dowodzi, że nie tylko giganci świata mody mogą coś zmienić. Wszystkie ubrania są robione w polskiej szwalni, wytwarzane są w sposób etyczny, większość tkanin jest pochodzenia w 100% naturalnego takich jak tencel, bawełna czy len pod nadzorem kontrolera jakości.

 Dziś kobiety zwracają uwagę nie tylko na jakość swojej odzieży, ale także na cały łańcuch dostaw, procesy produkcyjne i życie pozagrobowe. Są bardziej świadome, że przywieszka ze słowem „zrównoważony” nie oznacza, że ​​sprzedawca używa czystych procesów do opracowania tej odzieży. Wybierają odzież i materiały zaprojektowane tak, aby służyć dłużej. Zrównoważona moda uwzględnia cały łańcuch dostaw i cykl życia odzieży, od miejsca i sposobu jej wykonania, aż do momentu, gdy trafia na wysypiska śmieci. Konsumenci powinni zastanowić się, jak ich zakup wpływa na środowisko, cykl życia ich odzieży i jak inwestować w odzież, która jest trwalsza. Jako osoby pracujące zawodowo musimy brać odpowiedzialność za nasze codzienne wybory. Kupować mniej a lepiej, zainwestuj w ubrania, które wytrzymają dłużej. Dokonuj lepszych wyborów.